"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
45 000 eurot 16 lasteaiale õueala korrastamiseks (0)
11. detsember 2011
Suvel sai uued õuesõppe paviljonid Kullatera lasteaed.

Tallinn andis reservfondist veel tänavu 45 000 eurot kokku 16 lasteaiale, et aasta lõpus saaks remontida õuepaviljone ja raiuda maha kahjustatud ohtlikke puid.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on mitme lasteaia kinnistul asuvatel õuepaviljonidel ilmnenud puudusi, mis laste ohutuse tagamiseks vajavad kohest kõrvaldamist. «Niisamuti leidub kinnistutel kahjustatud puid, mis tuleb maha raiuda,» lisas Kõlvart. «Vaatamata sellele, et järgmise aasta linnaeelarve eelnõu järgi suurenevad investeeringud lasteaedadele märkimisväärselt, oleme otsustanud teha veel enne aasta lõppu lasteaedade õuealadel kiireloomulisi töid.»

Lisaraha saab 16 lasteaeda, nende hulgas Mustamäel, kunagises Kadaka külas asuv Kadaka lasteaed. «Meie kasutame õuepaviljone küll väga sageli, ja on tõesti tore, kui need talveks korda saab!» ütles Kadaka lasteaia direktor Marianne Liiv. «Nende konstruktsioon on küll tugev ja oleme neid ka hoolsalt remontinud, kuid praegu vajab uuendamist katust toetav puittalastik.»

Liivi sõnul kasutab lasteaed paviljone isegi eesti keele ja matemaatika õpetamiseks. «Meie esimene ja kõige parem õpetaja on ju loodus, nii kasutame näiteks arvutamisel abivahendina kastanimune. Avastusõpe pakub palju võimalusi!»

Kadaka lasteaia õuepaviljonide hallid paneelseinad on erksaks maalinud kunstitudengid. «Suve algul, lastekaitsepäeval peame pa- viljonides koos lastevanematega Kadakaküla päeva piknikku, kust ei puudu õpitoad, rahvuslikud mängud ja tantsud ning loteriigi,» rääkis Liiv.

Õuepaviljonide avariiremont tehakse ära ka Kikase, Tähekese, Kadaka, Rukkilille Endla, Ülemiste, Mudila ja Kajaka lasteaias. Suuremateks raietöödeks said linna reservfondist raha Tähekese, Mudila, Männi, Pallasti, Pirita Kose, Kadrioru ja Siisikese lasteaiad ning Mustamäe 1. lasteaed-algkool ja Lepistiku lasteaed-algkool.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.