"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maamaksuvabastuse taotlemise tähtaeg läheneb (0)
11. detsember 2011

Linnavaraamet paneb kõigile koduomanikele südamele, et maamaksust vabastamise avalduse esitamiseks pole jäänud eriti palju aega.

Maamaksust vabastamise avalduste esitamiseks on aega kuni 10. jaanuarini 2012. Seni on avalduse esitanud 87 215 koduomanikku ehk umbes 48,5% potentsiaalseist taotlejaist.

«Arvestades, et tegemist on kolme kuu tulemusega ning nüüdseks on jäänud avalduse esitamiseks vaid ühe kuu jagu aega, tuleb tõdeda, et koduomanikud ei ole eriti altid maamaksuvabastust taotlema,» sõnas abilinnapea Eha Võrk. Maamaksust vabastamise avaldusi hakati vastu võtma 1. septembril.

«Maamaksuvabastusele on õigus üksnes koduomanikul, kes on end hiljemalt 1. jaanuariks 2012 rahvastikuregistris samale aadressile elama registreerinud,» rõhutas Võrk. Sellest tingituna on end rahvastikuregistris tallinlaseks registreerinud 533 inimest.

Võrk lisas, et korteriomandi juurde kuuluva mõttelise osa eest on õigus maamaksuvabastust taotleda ka kõigil korteriomanikel, ning vastupidi levivatele kuuldustele ei sea maamaksust vabastamine kinnisvara kasutamisele mitte mingisuguseid kitsendusi.

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus. Täpsem teave avalduse esitamise võimaluste kohta on olemas maamaksuvabastuse kodulehel www.tallinn.ee/maamaksuvabastus

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.