"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÄRA MAHA MAGA: sõlmi uus prügileping veel sel aastal! (0)
19. detsember 2011
Nelja linnaosa elanikel tuleb aasta lõpuni jäänud kahe nädala jooksul otsustada, kas jätkata endise jäätmevedajaga või leida vabaturult uus vedaja.

• Võrdle hindu: http://www.tallinn.ee/est/Jaatmeveo-hind-ja-jaatmevedajad

Haabersti, Põhja-Tallinna, Kristiine ja Kesklinna elanikud peaksid sõlmima veel selle aasta sees uued tähtajatud prügiveolepingud kas senise või ka uue vabalt valitud prügivedajaga.

Haabersti, Põhja-Tallinna, Kristiine ja Kesklinna (välja arvatud vanalinn) jäätmeveopiirkondades lõpevad 2006. ja 2007. aastal sõlmitud korraldatud jäätmeveolepingud 31. detsembril ning sealsetel korteriühistutel ja eramajade omanikel tuleb veel tänavu endale sobivaim prügiveofirma leida. Paanikaks pole siiski põhjust.

«Meie teada on jäätmefirmad saatnud kõigile oma piirkonna klientidele, välja arvatud Tondi-Järve jäätmeveopiirkonnas, kus senine vedaja lõpetas tegevuse, lepingu pikendamise teated, milles pakutakse samadel tingimustel jätkamist,» ütles Tallinna keskkonnaameti jäätmehoolde osakonna juhataja Kertu Tiitso.

Tee vaid tähtajatu leping

«Põhimõtteliselt on inimestel kaks võimalust – kas jätkata endise firmaga, sõlmides lepingu muudatus, või leida vabaturu tingimustes endale teine partner,» selgitas Tiit-so, kelle sõnul oli eelnevalt teada, et praegused jäätmeveo lepingud lõpevad vana aasta viimase päevaga ja uueks aastaks tuleb sõlmida uued lepingud.

«Tingimata soovitame inimestel sõlmida tähtajatu lepingu, sest see tagab prügiveo kuni vabaturu lõppemiseni ehk kuni kinnitatakse uus piirkonna jäätmevedaja,» toonitas Tallinna keskkonnaameti juhataja Otto Popel, kelle sõnul võib vabaturg kesta mõnest kuust kuni poole aastani.

Tallinn tahab kõigis linna piirkondades viia ellu nn korraldatud jäätmeveo, kus ühes kindlas piirkonnas on üks kindel vedaja. Seda nõuab ühelt poolt riigi seadus, ja senise praktika kohaselt tagab see ka odavamad hinnad.

Viie aasta jooksul on toimunud jäätmeveohindades muutused ja veohinnad on korraldatud jäätmeveo tingimustes alla läinud, näiteks paberi ja kartongi mahuti tühjendamise tasu on langenud umbes neli korda, segaolmejäätmete mahuti tühjendamine umbes 20 protsenti. Tiitso soovitas hinnavõrdluseks kindlasti külastada Tallinna veebilehte http://www.tallinn.ee/est/Jaatmeveo-hind-ja-jaatmevedajad

Vastutustundetu prügifirma tekitas vabaturu

«Sealt näeb kõigi piirkondade hindasid, mis on kujunenud konkursside tulemusena, sh viimasel aastal. Nii leiab enda jaoks kõige parema ja odavama variandi,» kinnitas Tiitso.

Probleemid prügivedamises võimendusid tänavu Tallinnas Kristiine linnaosas, Tondi ja Järve piirkonnas, kui seni prügiveoteenust osutanud VSA Eesti OÜ teenuse osutamise päevapealt.

Kuna nad ei täitnud enam oma kohustusi, siis lõpetas keskkonnamet nendega sõlmitud jäätmeveolepingu ja lasi sellega tekkida piirkonnas nn vabaturu kolm nädalat enne aasta lõppu.

«Me ei tahtnud, et tekiks olukord, kus inimesed avastavad, et jõuluajal korraga nende prügi enam ära ei veeta,» põhjendas Tiitso.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.