"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maailmast (0)
20. veebruar 2012

London võitleb alkohoolikutest kurjategijatega
London algatas esimese Inglismaa linnana programmi, mille siht on vähendada alkoholiga seotud kuritegevust. Joobnudpäi toime pandud rasketes kuritegudes süüdimõistetud hakkavad pärast vabanemist kandma elektroonilist seadet, mis tuvastab alkoholi veres. Politseil on õigus joobe tuvastamisel sellised isikud vahistada ning kohus võib nad tagasi vanglasse saata.

Budapest sai elektriautode kiirlaadimisjaama

Budapestis avati uus elektriautode kiirlaadimisjaam, kus auto «tankimiseks» kulub tavalise 3-4 tunni asemel vaid 15-20 minutit. Esimene elektriautode «tankla» avati Ungaris 2010. aastal. Tänaseks on laadimisjaamu Ungaris kokku kaheksa ning kõigi nende kasutamine on tasuta. Kuigi praegu on Ungaris elektriautosid veel vähe, on eesmärgiks seatud jõuda 2020. aastal 50 000 elektrisõidukini.

Rio karneval peatas politseinike streigi
Palgatõusu nõudvad Rio de Janeiro politseinikud katkestasid reedel oma üle nädala kestnud streigi. Põhjuseks alanud traditsiooniline sambakarneval, millel viimastel aastatel on osalenud ligi 800 000 turisti Brasiiliast ja mujalt maailmast. Politseinike esindaja teatas, et nad ei soovi peo ajal linnas probleeme tekitada ning on valmis ajutiselt tööle naasma, kui pärast karnevali lõppu streik jätkub.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.