"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasteaiad saavad eelarvest lisaraha (0)
18. juuni 2012
Lepistiku lasteaia direktor Ülle Põllu sõnul valmivad kaks uut rühmaruumi juba augusti keskel.

Tallinna lisaeelarve jagab lasteasutustele ligi 800 000 eurot.

526 025 eurot on abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul kavandatud lasteaedadele tegevuskuludeks. «Muu hulgas nähakse ette täiendavad vahendid raskustes peredest pärit laste toidu- ja kohatasu vabastava kulu hüvitamiseks lasteaedadele,» ütles Kõlvart.

Remondiks, soetusteks jt investeeringuteks on lisaeelarves 269 861 eurot. Korrastatakse lasteaedade õuealasid ja mänguväljakuid, remonditakse Kivila lasteaia saal, renoveeritakse Kullatera lasteaia ja Lepistiku lasteaed-algkooli rühmaruumid jne.

«Kahe tulevase rühmaruumi remont juba käib,» ütles Lepistiku lasteaed-algkooli direktor Ülle Põld. «Lähikuudel saame juurde rohkem kui 40 kohta. Saame avada 18-20 kohaga sõimerühma ja 24-kohalise segarühma kolme- kuni seitsmeaastastele lastele. Palkame juurde personali, tööd saab neli õpetajat ja kaks õpetaja-abi.»

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul läheb lastega seotud valdkondadele 8 miljoni euro suurusest lisaeelarvest 4 miljonit eurot. «Sealhulgas haridusele 700 000, lastespordile 2,2 miljonit, Heleni koolile 300 000, laste mänguväljakutele 100 000 ja haridusasutustele ligi 600 000 eurot,» selgitas ta.

Lisaeelarvega saab viia Merivälja kooli gaasiküttele ja remontida Kunstigümnaasiumi spordihoone.

Tallinna loomaaed saab paksunahaliste maja ehitamise lõpetamiseks 122 000 eurot. «Ninasarvikute ruumide sisetööd hakkavad juba lõpule jõudma, uus katus on peal ja seinad soojustatud, samuti on vahetatud aknad,» rääkis loomaaia tehno-abidirektor Risto Kirsipuu. «Lisaraha võimaldab korda teha välisaedikud.»

Tulevasse uude elamisse on Kirsipuu sõnul juba ka Inglismaalt kaks ninasarvikut välja valitud. «Enne lõplikku loovutamist aga tahavad sealse loomaaia töötajad oma silmaga näha, et kõik vajalikud tingimused nende viisipäraseks eluks on Tallinnas olemas,» mainis ta.

.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.