"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna vaimse tervise keskus avab uksed külalistele (0)
08. oktoober 2012
Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskuses tehakse muude loovate tegevuste kõrval ka tsirkust. Pildil lauluhoos Barbsine (Circus Bombastico) ja Ain Klaassen.

Lasnamäe töö- ja tegevuskeskuses avatakse retrokohvik, kus külalistelè pakutakse omaküpsetatud pirukaid, Pelguranna tegevuskeskuses saab aga osaleda loovteraapia töötubades.

10. oktoobril tähistatakse üle maailma vaimse tervise päeva ja sel puhul on Tallinna vaimse tervise keskuse (TVTK) eri üksustes üle linna lahtiste uste päevad.

«Ootame külla meie potentsiaalseid tulevasi kliente, kuid ka nende lähedasi ja üldse kõiki, kellele vaimse tervise teema huvi võiks pakkuda,» ütles Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskuse juht Helena Ehrenbusch.

Saab näha, kuulda ja kogeda

8. oktoobril toimub vaimse tervise keskuse Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskuses (Pelguranna 31) kella 14-15 loeng vaimsest tervisest. 9. ja 11. oktoobri hommikul alates kella 10 on võimalus sealsamas osaleda rühmategevustes. «Külalised saavad läbi proovida meie tavapäraseid tegevusi,» selgitas Ehrenbusch. «Teisipäevases töötoas on vahendiks muusika, neljapäeval guašid, pliiatsid või paber ja käärid.»

9. oktoobril kella 14-17 saab tutvuda Haabersti klubimajaga (Õismäe tee 105a), kus tutvustatakse päevakeskuse tegevusi, kell 14 toimub samas loeng teemal «Kuidas olla vaimselt terve».

Kuna septembri alguses kolisid vaimse tervise keskuse rehabilitatsiooni- ja kogukonnatöö meeskonnad Koplist Kadriorgu, tutvustatakse 10. oktoobril kell 14 ja kell 16 uusi ruume aadressil Weizenbergi 20b. «Räägime ka psüühikahaigete inimeste individuaalnõustamise võimalustest meie keskuses,» lausus TVTK võrgustikutöö spetsialist Maaris Kameneva.

TVTK-l on Pelguranna 31 ka ühiselamu tüüpi tugikodu veerandsajale psüühikahäirega inimesele. 11. oktoobril kella 11-15 saab tutvuda selle majaga ning toetatud elamise teenusega. Tugikodus on igal inimesel oma tuba, ühiselt kasutatakse puhketuba, kööki ja duširuumi.

12. oktoobril kella 14-17 on huvilised oodatud Lasnamäe töö- ja tegevuskeskusesse (Pae 19). «Lasnamäele on kujundatud retrostiilis kohvik ja sealsed inimesed pakuvad külalistele sümboolse tasu eest omaküpsetatud pirukaid,» mainis Kameneva.

Abiks haigusest taastumisel

Tallinna vaimse tervise keskus on sotsiaalhoolekandeasutus, mis pakub ja arendab vaimse tervise teenuseid täiskasvanud psüühilise erivajadusega inimestele.

Keskuse eesmärk on aidata kaasa inimese taastumisele psüühikahäirest – toetada töötegemise harjumust, õpetada kliente tulema võimalikult iseseisvalt toime igapäevaeluga, toetada sotsiaalsete oskuste laiendamist ning aidata taaskohaneda ühiskonnareeglitega, pakkuda individuaalset tuge ning nõustada kliente töö otsimisel, töölesaamisel ja ka tööl püsimisel. Teenuse saamiseks peab olema psühhiaatri saatekiri, kuid tutvuma tulla võib ka omal algatusel.

«Lisaks ilmus Tallinna vaimse tervise keskuse esimene infoleht, kus räägime lähemalt asutuse tegemistest ja taastumisest. Infolehte on võimalik saada kõigist üksustest,» ütles Kameneva.

Aasta jooksul vajab keskuse tuge umbes 600 inimest. Täpsemat teavet asutuse tegevuse kohta saab keskuse kodulehelt www.mhcenter.ee

Sel aastal tähistatakse vaimse tervise päeva üle maailma 20. korda ning päeva teema on seekord depressioon.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.