"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Koolivaheaeg pakub lastele teatrit ja teadust (0)
22. oktoober 2012
Lastemuuseum kutsub kaisukaru sünnipäeva puhul karuraamatuid meisterdama.

Lapsed saavad koolivaheajal mängumuuseumis ööd veeta ja kaisukaru sünnipäeva pidada.

Põnevaimad koolivahetuse üritused toimuvad linnamuuseumi filiaalides, kavas on kutsuda lapsed «Üle linna laagrisse».

Muuseumi Miia-Milla-Manda pedagoogi Maarja Kõutsi sõnul on kõik linnalaagri päevad täis põnevaid kinoseansse ja vahvaid muuseumikülastusi. «Kõik laagripäevad algavad kinos Artis, kus saab vaadata toredaid lastefilme nagu «Kummi-Tarzan», «Veepomm paksule kõutsile», «Üks kass Pariisis» jt,» selgitas Kõuts. «Kinost minnakse igal päeval linna eri muuseumidesse. Seal tutvutakse väljapanekutega, osaletakse töötubades, mängitakse, toimuvad orienteerumisvõistlus ja jalutuskäigud Kadrioru pargis ning palju muud huvitavat.»

Isetehtud nukufilmid

Tegevused toimuvad mängumuuseumis Miia-Milla-Manda, Ed. Vilde ja A. H. Tammsaare muuseumis, Peetri majas, Kiek in de Kökis, lastemuuseumis, fotomuuseumis ja linnamuuseumi peamajas Vene tänaval. Laager on mõeldud 8-12-aastastele lastele.

See pole aga veel kõik. 7-11-aastased lapsed saavad haruldase võimaluse veeta terve ööpäev muuseumis. «Ettevõtmise korraldab muuseum Miia-Milla-Manda koos Nukufilmi lastestuudioga ja see on pühendatud kaisukaru 110. sünnipäevale,» selgitas Kõuts.

Sündmus «Muuseumi ööpäev – Karude öö» toimub 25. oktoobri kella 18-st 26. oktoobril kella 17-ni. 26. oktoobril kell 16 toimub lastevanematele laste omaloodud multifilmide esilinastus. Ettevõtmise juurde kuulub ka neli toidukorda.

Kaisukaru sünnipäev

Paraku on kõik kohad neisse põnevatesse laagritesse selleks aastaks juba broneeritud. «Küll aga võiksid vanemad oma lapsed aegsasti registreerida järgmise aasta laagritesse, mis toimuvad samal ajal,» mainis Kõuts.

Lohutuseks võib öelda, et 27. oktoobril peab kaisukaru sünnipäeva ka Kotzebue tänaval asuv lastemuuseum, ning filiaali juhataja Maris Rosenthali sõnul sellele sündmusele veel kohti jätkub. «Kell 11 ja 14 algavates töötubades saavad lapsed valmistada «Päris oma karuraamatu», kuhu sisse joonistada ning kirjutada oma kaisumõmmiku elulugu,» tutvustas Rosenthal. «Töötoad toimuvad ühtaegu eesti ja vene keeles.»

Pääs töötuppa maksab 1 euro + 1 euro (lastele) muuseumipileti eest. Töötuppa pääsemiseks tuleb registreeruda telefonil 6413491 või särtsupostil laste@linnamuuseum.ee

Nukuteater puuviljadest tehtud nukkudest

Palju põnevaid üritusi toimub linna noortekeskustes. Näiteks Männiku noortekeskus (Männiku tee 96) korraldab nukuteatrinädala «Uks nukumaailma».

«Nukuteatrinädal on juba neljandat korda noorte algatusel toimuv vahva ettevõtmine, kus seekord etendatakse muinasjuttu «Kakuke»,» rääkis Männiku noorsootöötaja Malle Oberpal. «22. ja 23. oktoobril valmistavad noored puu-ja juurviljadest toredad omanäolised nukud ja dekoratsioonid ning 24. oktoobril käivad päev otsa teatritüki proovid, et olla valmis lasteaedades toimuvateks etendusteks. Võimalik, et üks etendus tuleb ka noortekeskuses.» Osalemissoovist võiks teada anda meiliaadressil irina@taninfo.ee

Kõikide noortekeskuste koolivaheajal toimuvate ürituste kohta saab infot aadressil www.taninfo.ee

Järve noortekeskuses võib teha pudelist raketti

Noortekeskuses saab valmistada raketti, filmikaamerat ja elektrimootorit.

Kõik see on kavas 23. oktoobril kell 16 algaval Retro teaduspäeval. «Ruumid muutuvad üleöö Dexteri teaduselaboriks, värisema hakkavad kõik füüsika ja mehhaanika seadused,» lubas noorsootöötaja Erko Sõrmus. «Üritus on retro selles mõttes, et me teeme katseid ise, mitte ei vaata neid Youtubest. Meil on vanakooli trikid, külalised saavad valmistada näiteks pudelist raketti ja vaadata, kuidas käitub elekter vaakumis. Kautame vaakumi tekitamiseks vanamoodsat vändaga vaakumpumpa. Kätt saab proovida ka filmikaamera ja elektrimootori ehituses. Oodatud on kõik huvilised vanusest hoolimata.»

Järve noortekeskus asub aadressil Alajaama 1. Lähem info ürituse kohta telefonil 650 6131või jarve@taninfo.ee
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.