Ajaleht Pealinn küsis tuntud inimestelt, mida elektri vabaturule üleminek kaasa toob ja kas uue elektrimüüja valik on kerge või raske ülesanne.
Superkasumis Eesti Energia tõstis ikka hinda
Olev Raju, majandusteadlane
Pole veel oma elektripaketti välja valinud, sest loodan viimase võimaluseni, et pakkujaid tuleb juurde. Praegu on elektrimüüjaid nii vähe, et vabaturu nime see küll ei õigusta. Ka elektrihind pole langenud, nagu lubati, vaid vastupidi. Kuigi näiteks Eesti Energia on superkasumis, tõstis ta ikkagi hinda. Kuni konkurents oluliselt ei suurene, meenutab toimuv pigem röövmajandust kui vabaturgu.
Paketivalik meenutab seltskondlikku mängu
Hardo Aasmäe, majandusgeograaf
Pole paketti veel valinud ega peagi seda väga tähtsaks. Elektri tulevast maksumust mõjutaks see ju vaid tühise kolmandiku, nii et tarbija jaoks on paketivalik praegu pigem nagu seltskondlik mäng. Kogu vabaturule üleminekul on selged enneaegsuse tunnused, kuni Estlink 2 veel paigaldamata ja müüjatevaheline konkurents väike. Eesti Energiale annab see võimaluse hinda tõsta, sest tegelikke tegijaid napib.
Suuremates majades on keerulisem otsustada
Riina Suhotskaja, aeroobikatreener
Meie pere jaoks pole küsimus õnneks kuigi keeruline. Kolisime sügisel Hiiule uude kortermajja, kus sellised asjad otsustatakse ühiselt. Korterite elektri- ja veearvetega arveldab ühistu ning valib ka lepingupartnerid, kui vaja. Olgugi, et maja ja seltskond on uus, on meie vahel tekkinud juba hea usaldus ning ka ühistu koosolekuid peame üksteise juures kodus. Meie ühistus on kortereid veerandsaja ringis, suuremates majades on usaldus kindlasti keerulisem tekkima. Igal juhul aga usun, et ühiselt on kergem asju ajada.
Nõustamisteenus aitaks paljusid
Liivia Leškin, moekunstnik
Eri elektrimüüjate vahel valida on kindlasti keerukas probleem. Minu arvates kõva segadus! Et asjast täit sotti saada, tuleb aeg maha võtta ja teemasse põhjalikult süveneda. Minul sellist aega pole veel olnud ja lausa mõtlen, et keegi võiks inimestele selleks eraldi nõustamisteenust pakkuda.