"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Järgmise aasta linnaeelarve annab raha lastele ja spordile (0)
03. detsember 2012

Tallinna 2013. aasta linnaeelarve eelnõu kohaselt on järgmise aasta prioriteetideks lapsed, sport ja tallinlastele tasuta ühistranspordi tagamine.

Linnavalitsusel valmis järgmise aasta eelarve. Volikogule esitatud eelnõu kohaselt on eelarve maht 486,5 miljonit eurot. Investeeringud kasvavad 63,7 miljonilt 67,9 miljonile eurole ehk rohkem kui 7% võrra. «Kõige rohkem, üle kahe korra, kasvavad investeeringud lasteaedadesse,» rõhutas linnapea Edgar Savisaar. «Muu hulgas algatatakse programm «Iga lasteaed saab uue mänguväljaku», mille raames ehitatakse kõigi lasteaedade uued, lasteaedade endi poolt valitud stiilis ja vormis mänguväljakud. Kihnu lasteaia plaanime täielikult renoveerida. Linnaeelarve eelnõus on arvestatud ka lasteaiatöötajate palgavahendite kasvuga.»

Kavas on renoveerida Ehte humanitaargümnaasium, Kadrioru Saksa gümnaasium, Õismäe kool. Linn alustab ka Merivälja kooli juurdeehitustega ning rajab uue lasteaia Kihnu tänavale.

Spordivaldkonnas alustab linn Tondiraba jäähalli ehitamisega. Valmimas on Pirita spordikeskuse tervisespordihoone. Haaberstisse rajatakse multifunktsionaalne teisaldatav pneumohall.

Teede ja tänavate renoveerimiseks kulub järgmisel aastal 31,5 miljonit eurot. Järgmiseks sügiseks valmib Tallinna viimaste aastate suurim tee-ehitusobjekt – Ülemiste liiklussõlm. Lisaks on olulisel kohal kvartalisiseste teede korrastamine. Suuremamahulised tööd teostatakse Mustamäel, Lasnamäel Seli asumis ning Nõmme tee ja Vindi tänava vahelisel alal. Valmib Männiku tee kuni linna piirini ning kavas on tööd Soo, Telliskivi ja Tehnika tänavatel.

Uuest aastast läheb Tallinn üle tasuta ühistranspordile. See läheb maksma 12 miljonit eurot. Saamata jääv piletitulu moodustab aga vaid 2,5% linnaeelarvest. Linn jätkab ka uuel aastal pensionilisa maksmist ja apteegikaup läheb pensionärile odavamaks.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.