"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
1. märtsist saab esitada taotlusi elukohajärgse kooli määramiseks (0)
25. veebruar 2013

Lapsevanemad, kelle laps läheb sel sügisel esimesse klassi, saavad 1.-15. märtsini esitada Tallinna haridusametile taotlusi elukohajärgse kooli määramiseks.

Taotluste vormid on nii eKoolis kui ka haridusameti kodulehel www.haridus.ee avatud 1. märtsi hommikust.

Taotluse esitamine on väga oluline, sest selles saab lapsevanem haridusametit teavitada soovitud õppekeelest ning õdede-vendade õppimisest samas koolis, mis on elukohajärgse kooli määramisel olulised asjaolud. Samuti saab taotlusesse märkida kolm kooli, mida vanemad ise eelistavad.

Kooli määramise peamisteks kriteeriumideks on elukoha lähedus koolile ning õdede-vendade õppimine samas koolis, võimalusel arvestatakse vanemate soove. Juhul kui mõne kooli läheduses on rahvastikuregistri andmetel rohkem õpilasi kui kooli on võimalik vastu võtta, võib komisjon arvestada ka rahvastikuregistrisse tehtud kande aega.

Juhul, kui laps läheb õppima erakooli, asub õppima välismaal või mingil muul põhjusel Tallinna munitsipaalkooli ei astu, tuleks vanemal sellest haridusametit teavitada. Seda võib teha kas e-kirja teel või haridusameti kodulehel oleva vormi kaudu.

Hiljemalt 25. mail teavitab Tallinna haridusamet lapsevanemat elukohajärgsest koolist eKooli kaudu e-posti aadressil või paberkandjal lapse rahvastikuregistrijärgsel aadressil. Pärast teate saamist tuleb vanemal hiljemalt 10. juuniks kooliga ühendust võtta ning esitada nõutavad dokumendid.

Vanemal on õigus haridusameti määratud koolikohast loobuda. Sel juhul tuleb tal endal leida kool, kus on vaba koht. Koolid võivad peale 15. juunit vabade kohtade olemasolul õpilasi vastu võtta kooli vastuvõtu korra alusel. Alates 15. juunist saavad Tallinna munitsipaalkoolides koolikohti taotleda ka mujal elavad isikud.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.