"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uus energiaagentuur jagab elanikele säästmise nippe (0)
01. märts 2013

Äsja tegevust alustanud energiaagentuur annab linlastele nõu, kuidas säästa ja kust remonditoetusi taotleda.

«Tallinna energiaagentuuri esimeseks sammuks saab säästva energiamajanduse infokeskuse rajamine. Infokeskus hakkab nõustama elanikke energiaturu, eelkõige elektrituru uute tingimuste asjus ja tegelema inimeste teadlikkuse suurendamisega säästva energiamajanduse valdkonnas. Linnaelanikele ja korteriühistutele antakse nõu elamute säästliku renoveerimise ja energiakasutamise alal ning teavet linna ja riigi antavate toetuste kohta,» ütles abilinnapea Arvo Sarapuu.

Linnavalitsuse korraldusega nimetati 27. veebruaril Tallinna energiaagentuuri kümneliikmeline nõukogu, kuhu on kaasatud mitmed spetsialistid Tallinna Tehnikaülikoolist ja Säästva Eesti Instituudist.

Energiaagentuur hakkab juhtima kõiki töid, mis tulenevad linnapeade paktiga võetud kohustuste täitmisest, algatavad ja viivad koostöös linna ametiasutustega ellu välisrahastusega säästva energia projekte. Tallinn liitus 2009. aastal Euroopa Komisjoni linnapeade pakti algatusega, et viia ellu Euroopa Liidu kliima- ja energiapaketist tulenevaid ülesandeid. Linnapeade pakt kohustab Tallinna linna muu hulgas vähendama süsihappegaasi heitkoguseid 2020. aastaks 20 protsendi võrra ning korraldama energeetikapäevi või linnade pakti päevi koostöös Euroopa Komisjoni ja teiste sidusrühmadega, ning teavitama tegevuskavaga seotud arengusuundadest.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.