"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lakkhundikutsikad ootavad vadereid nime panema (0)
04. märts 2013
Lakkhunt aedikus.

Veebruari viimane nädal oli loomaaias sündmusterohke – tadžiki markuurid asusid teele uude koju Minski loomaaias, noor rippkõhtsea emis sai maha kolme põrsaga ning känguruema kukrust paistab pisike pea.

Esmaspäeval asusid Minski loomaaia poole teele viis tadžiki markuuri – sokk ja neli kitse.

Teisipäeval ilmus esimene muna ühe kaljukotkapaari pessa. Kuna paari kohta on teada, et neil haudumine ebaõnnestuma kipub, paigutati muna inkubaatorisse.

Lakkhundikutsikad said teisipäeval teise vaktsiinisüsti ja nüüd võib hakata neile juba ka nimesid välja mõtlema. Et ühelgi Tallinna loomaaia lakkhundil seni veel toetajat-vaderit pole, võib nimepanemise austava ülesande endale saada ka asutus või eraisik, kes soovib lakkhundile, sellele hiigelrebast meenutavale graatsilisele ja ettevaatlikule Lõuna-Ameerika ainulaadsele koerlasele, vaderiks hakata.

Kesknädalal sündis kolm esikpõrsast noorel vietnami rippkõhtseal. Ühel Benneti känguru emaloomal piilub juba poeg kukrust välja. Videvikutunnil laulavad loomaaias kakud.

Liigikaitselabori töötajad valmistusid naaritsate kevadiseks sigimishooajaks ja panid paberi peal paika, kes kellega paari heitma peab. Kas naaritsad sellega ka tõepoolest lepivad või tuleb plaanidesse korrektuure teha, selgub paraku alles loomade tegelikul kokkulaskmisel.

Reedel anti peaehitaja TREV-2 Ehituse OÜ-le üle loomaaia lääneväravas asuv plats, kuhu 12 kuu jooksul kerkib uus keskkonnahariduskeskus. Samal päeval sai meeleoluka avapaugu loomakunsti näitus elevandimajas. Viimasel ettevalmistusnädalal nakatusid joonistamispisikust ka elevandid Draay ja Carl ning isegi lühikesest taliuinakust virgunud Richardsoni koopaorav proovis värvid paberi peal järele.

Nädala lõpuks sai valmis remont amuuri tiiger Pootsmani elupaigas ning seni jääkarupuuris end tuulutamas ja õueõhku hingamas käinud vägilane kolib järgmisel nädalal tagasi oma puuri.

Loomaaia haljastajad tegid Rebasemäel algust metsahooldustöödega.

AS Haljas kinkis loomaaiale 150 kg päevalilleseemneid, neist jätkub loomaaia asukaile lausa kolmeks kuuks.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.