"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnapea lükkab Äripäeva süüdistused ümber (0)
08. aprill 2013

«Äripäeva idee kirjutada raamat «Tõde Šveitsist» tundub mulle värskendav ja ma kaalun tõsiselt selle kasutusele võtmist,» rääkis linnapea Edgar Savisaar.

Möödunud nädala Äripäevas süüdistas ajakirjanik Koit Brinkmann Tallinna linnapead Edgar Savisaart seoses väidetavalt kahtlaste ärisuhetega Šveitsis ning nõudis kommentaare.

Savisaar juhib vastuseks tähelepanu sellele, et temale ei ole keegi esitanud ühtegi kahtlust ega kahtlustust ning olematut asja ei saa kommenteerida. «Minul ei ole Šveitsis mingeid kontosid,» selgitas linnapea. «Selles mõttes eristun ma paljudest tegusatest ärimeestest ja poliitikainimestest Eestis. Vastupidi, kohtulik kontroll Šveitsis näitas, et ma ei ole üheski sealses fondis ega firmas olnud tegelikuks kasusaajaks ega ainukontrolli teostajaks. Kahetsusväärne, et väidetavalt materjale valdav ajakirjanik seda olulist asjaolu välja ei toonud.»

«Kõike, mis on seotud kirjastava fondi «Arsai Investiga», olen mina ja teised asjaosalised juba palju aega tagasi põhjalikult kirjeldanud intervjuudes ajalehtedele Pealinn ja Kesknädal,» lisas Savisaar. «Äripäevas pole mitte ühtegi uut küsimust, mis ei võimalda esitada ka ühtegi uut vastust. Äripäeva idee kirjutada raamat «Tõde Šveitsist» tundub mulle värskendav ja ma kaalun tõsiselt selle kasutusele võtmist. Aga kindlasti ei piirdu see tõde ainult minu tagasihoidliku isiku käsitlusega.»

Savisaare sõnul on ta koos ettevõtja Aleksander Kofkiniga algatanud protsessi seoses väärate andmete kasutamisega Eesti õiguskaitseorganitest Šveitsi saadetud dokumentides.

«See protsess ei ole veel tegelikult lõppenud,» märkis linnapea. «Kasutan ka neid võimalusi, millele osundab Riigikohus oma lahendis. Üldiselt ma soovitan kibelevatel meediategelastel oodata minu ja Aleksander Kofkini initsieeritud menetluse lõpptulemusi, mis loodetavasti annab ka vastuse Äripäeva küsimustele. See nõuab ainult natuke kannatlikku meelt.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.