"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mupo hakkab vanalinna kaitseks pistelisi reide tegema (0)
12. aprill 2013

Kuidas hindab Mupo heakorra seisu vanalinnas?

Kevade ja suve lähenemisega saab munitsipaalpolitsei järjest rohkem signaale vanalinnas toimuvatest korrarikkumistest, mis muudavad hommikuse linnapildi troostituks. Silma riivavad lõhutud klaastaara, plasttopsid ja -pudelid, toidujäätmed kiirtoidukohtadest kaasa võetud kraamiga, ja mis kõige häirivam – öiste pidutsejate väljaheited ning täis urineeritud kangialused ja majaseinad.

Suurimad valupunktid on Pikal tänaval Hella Hundi vastas asuv pargilaadne krunt, Bermuda kolmnurgaks kutsutav klubi Hollywood esine territoorium, Suur-Karja, Väike-Karja tänavad kogu ulatuses ja Viru tänava piirkond (eriti McDonaldsi lähiümbrus).

Eelmise suvehooaja kogemuse põhjal on muretekitajaks ka endise Suur-Patarei vangla ala, kus toimuvad hommikuni peod ning mille hilised pidulised puistavalt rohkelt taarat ja rämpsu linnaelanike hulgas vaba aja veetmise kohana menukale kultuurikilomeetrile.

Mida ütleb mupo praktika – kas avalikus kohas urineerijaid on võimalik tabada?

Paraku on oma ihuhädasid vales kohas rahuldavaid tegelasi suhteliselt keerukas tabada ja tuvastada. Selleks peab olema tegu tuvastav isik, kes teo fikseerib ja/või kutsub välja politsei või munitsipaalpolitsei patrulli.

Üldjuhul on igal meelelahutusasutusel oma turvamees või isegi mitu, nende ülesanne on ka oma territooriumil viibivaid inimesi jälgida ning vajadusel korrale kutsuda.

Alates aprillist plaanib mupo alustada pistelisi reide varastel hommikutundidel, et tuvastada suurimad avalikku korda rikkuvad asutused. Palume linlastel murekohtadest kohe teavitada korrapidajat ööpäev läbi numbril 14410.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.