"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ugandalased käisid Tallinnalt turistide meelitamist õppimas (0)
19. juuli 2013
Uganda kõrged riigiametnikud Tallinnas: Mary Grace Mbabazi ja Jane Mwesiga tutvusid ka Tallinna TV ja selle uudistetoimetuse juhi Revo Raudjärvega.

Uganda loob Tallinna eeskujul oma pealinna Kampalasse ja lähiomavalitsustesse esimesed turismiinfopunktid.

Sel nädalal viibisid Tallinnas visiidil kauged külalised – nimelt tutvusid Uganda kõrged riigiametnikud Tallinna turismiinfopunktide ja infotehnoloogiliste teenustega.

Kauge Aafrika riigi esindajad viibisid Tallinnas juba teistkordselt – kui 2011. aastal aset leidnud visiit oli omavahelise koostöö sõlmimise aluseks, siis sel korral on visiit juba sisulisemat laadi.

Sama palju turiste kui Tallinnas

Nimelt on Uganda oma enam kui 33 miljoni elanikuga turistidele potentsiaalselt väga põnev sihtpunkt. Samas tingivad turismiinfo-alased puudujäägid ning muud tõigad olukorra, kus Ugandat külastas mullu 1,6 miljonit turisti ehk umbes sama palju turiste kui vähem kui poole miljoni elanikuga Tallinnas ning needki külalised saabusid peamiselt lähiriikidest.

«Ugandas on väga palju unikaalseid vaatamisväärsusi – näiteks mägigorillade elupaigad ning Ugandat läbiv maailmas pikkuselt teisel kohal olev Niiluse jõgi. Võimalusi aja veetmiseks on siin tohutult ja troopilise kliima kõrval on võimalik käia mägimatkadel lumiste tippudega mägedes,» nentis delegatsiooni liige Mary Grace Mbabazi.

«Uganda on küll väga rikas vaatamisväärsuste, kultuuri ja looduse poolest, kuid meil ei käi siiski piisavalt turiste. 2011. aastal esmakordselt Tallinnas õppereisil käies mõistsime, et Eestil ja Tallinnal on turismi- ja e-valitsuse valdkonnas meile palju õpetada. Ugandasse tagasi minnes arutlesime sel teemal, mõtlesime, mida me konkreetselt õppida saaksime ja võtsime taas ühendust Tallinna arengu- ja koolituskeskusega,» selgitas Jane Mwesiga.

Võidavad mõlemad pooled

Koostöös Tallinna arengu- ja koolituskeskusega on esitatud projekti eesmärgiks rajada Uganda pealinna Kampalasse ja lähiomavalitsustesse esialgu vähemalt kaks turismiinfopunkti, mis saavad tulevikus vastavalt võimalustele ka lisa. Lähiaastatel on Uganda eesmärk meelitada riiki kuni 10 miljonit turisti aastas.

Projektis ei aita vaid tilluke Tallinn suurt Ugandat, vaid kasu loodavad projektist saada mõlemad pooled.

«Tallinn võidab igal juhul – esiteks teeme oma linna tuntuks, teiseks jagame oma head kogemust teistele. See, mida ise oleme suutnud edasi arendada, toob nüüd kasu Ugandale ja tõenäoliselt tänu sellele, et Tallinn ja Eesti saavad tuttavaks Ugandas, tulevad paljud turistid vaatama, mis riik see on,» ütles sihtasutuse Tallinna Arengu- ja Koolituskeskus juhatuse liige Kalle Sepp.

Järgmine Uganda delegatsioon, mis koosneb riigi- ja omavalitsustegelastest, saabub Tallinna augusti lõpus. Novembris sõidab Tallinna delegatsioon aga Ugandasse vastuvisiidile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.