"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Iidne Plate torn ootab sobivat üürilist (0)
09. august 2013

Linn soovib linnamüüris asuva Plate torni vanalinna ajaloolisesse keskkonda sobivaks tegevuseks üürile anda.

Eelnõu kohaselt annab kultuuriväärtuste amet aadressil Laboratooriumi 29 asuva 78-ruutmeetrise torni üürile läbirääkimistega pakkumise teel kümneks aastaks. Ruumides alustatav tegevus peab vanalinna sobima, arvestama nii kohalike kui ka külastajate vajadustega, rikastama ja vääristama keskkonda ning tõstma ajaloolisi ruume esile.

Üüri alghind on 1,68 eurot/m² (131,04 eurot) kuus; üürnik tasub lisaks äriruumi üürile kõik äriruumide kasutamisega seotud hooldus- ja halduskulud, maksud ja koormised. Linn ei hüvita üürniku kulutusi hoone ja selles asuvate äriruumide remondiks ja investeeringuteks. Üürnik peab torni remondi ja restaureerimise, sinna tulevate äriruumide hooldamise ning ümbruse hooldamisega oma raha eest toime tulema. Lisaks tuleb sõlmida lepingud kommunaalteenuste osutajatega. Plate torn peab jääma avalikuks kasutamiseks.

Plate torn on hetkel kasutamiskõlbulik vaid osaliselt, üürilevõtjal tuleb paigaldada piksekaitse, puitpõrandad, vahelaed ja puuduvad avatäited, restaureerida sisetrepid, teha elektritöid, ehitada WC ning teha siseviimistlust.

Pakkumise võitja selgitab hindamine, mis arvestab lisaks üüri suurusele äriruumide kasutamisega seotud ideekava ja kasutusotstarbe sobivust vanalinna ajaloolisse keskkonda.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.