"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uhiuus aastaraamat kiidab Tallinna majandustulemusi (0)
12. august 2013
Tallinn on nii töö asjus reisijate kui ka turistide seas aina populaarsem, ning see ergutab ka majandust.

«Tallinnast on tõepoolest saanud tõeline tõmbekeskus ja Eesti arengu mootor,» ütles linnapea Edgar Savisaar, tutvustades asja trükist ilmunud Tallinna aastaaruannet 2012.

Linnapea sõnul kinnitavad seda ilmekalt trükises avaldatud arvud ja faktid linna ning selle allasutuste möödunud aasta tööde ja tegemiste kohta. «Võtame või Tallinna elanike arvu kasvu. Kui 2012. aasta alguses elas Tallinnas 416 000 inimest, siis tänaseks on tallinlaste arv kasvanud juba 427 000-ni, ning seda ajal, kui mujal Eestis rahvaarv kahaneb,» toonitas linnapea.

Savisaar rõhutas samuti, et Tallinn moodustab koos Harjumaaga Eesti võimsaima majanduspiirkonna. «Eesti sisemajanduse kogutoodangust moodustab Tallinna osa 49 protsenti ja koos Harjumaaga ligi 60 protsenti,» lausus Savisaar. «Tallinn toetab igati ettevõtluse arengut, panustades alustavate ettevõtjate nõustamisse ja ettevõtlikkuse edendamisse.»

Ettevõtluse edendamiseks ja tööhõive suurendamiseks pakub Tallinn mitmesuguseid toetusi nagu messitoetus, uute töökohtade loomise toetus ja praktikajuhendaja toetus. Seetõttu pole ka midagi imestada, et kõigist Eestis majandustegevuse registrisse kantud ettevõtetest koguni 42% on registreeritud Tallinnas.

Edukas majandus

Savisaar tõdes, et rõõmustada tuleb ka eduka majandustegevuse üle. «Linnaeelarve põhitegevuse tulud osutusid lõpuks mitukümmend tuhat eurot suuremaks kui 418 miljonit eurot, nagu linna lõplikus eelarves kavandatud oli,» lausus linnapea.

Mullustest sündmustest Tallinna elus tõstis Savisaar esile alanud ettevalmistusi üleminekuks tasuta ühistranspordile. «2013. aastast ongi Tallinn maailma esimene pealinn, kes pakub oma elanikele tasuta ühistransporti,» rõõmustas linnapea. «Suuremahulistest töödest tõstaksin esile muidugi Ülemiste liiklussõlme kordategemist, Männiku ja Ranna tee uuendamist, Õismäe siseringi renoveerimist, uute jalgrattateede ehitamist jne.»

Aastaraamat ka internetis

Lisaks on aastaraamatus peatükkide kaupa ära toodud tähtsamad tegemised valdkondades nagu haridus, kultuur, sport ja noorsootöö, sotsiaalhoolekanne ja tervishoid, heakord, ühisveevärk ja -kanalisatsioon, linnamajandus, linnatransport ja liiklusohutus, linnaplaneerimine, keskkonnakaitse, teed ja tänavad, avalik kord, ettevõtluskeskkond ja turism.

Tabelitena on esitatud linna rahaasjade aruanne. Trükise kogutiraaž on 600 (350 eesti keeles ja 250 inglise keeles). Aastaaruanne on saadaval Tallinna linnakantselei avalike suhete teenistuse teabeosakonnas (tel 6404236), lembe.lember@tallinnlv.ee Samuti on see loetav Tallinna kodulehel http://www.tallinn.ee/est/aastaaruanne, ingliskeelne versioon aadressil http://www.tallinn.ee/yearbook. Seal saab tutvuda ka eelmiste aastaaruannetega.

Huvitavaid fakte aastaraamatust

2012.aasta lõpus oli Tallinnas üle 23 000 lasteaiakoha, aasta jooksul loodi programmi «Lasteaiakoht igale lapsele» raames juurde 296 lasteaiakohta.

2011/2012 õppeaastal õppis Tallinna koolides üle 42 000 õpilase, neist ligi 4000 teistest omavalitsusüksustest.

Mustpeade maja Tallinna linnale ja kultuurile jätmise poolt andis allkirja 106 129 inimest.

Programmi «Tallinn liigub» raames korraldati 220 terviseliikumisüritust, millest võttis osa 190 000 inimest.

Võrreldes 2011. aastaga kasvas toimetulekutoetuse saajate arv mullu 307 inimese võrra ja toetuse saajaid oli kokku 4102
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.