"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Septembri lõpuks uued mänguväljakud kõigis linna lasteaedades (0)
16. september 2013

Enim soovitud atraktsioonid on rong, laev ja mängumaja, kuid nii mõnigi lastead valis hoopis seiklusraja.

Tänavu jaanuaris alustas Tallinn projekti «Mänguväljak igale lasteaiale», mille raames saavad kõik 130 pealinna lasteaeda omale uue mänguväljaku. Paigaldatud on juba 115, septembrikuu jooksul valmivad ka kõik ülejäänud.

«Praeguse seisuga on lasteaedade õuealadele rajatud kokku 32 ronilat, 11 spordiplatsi, 23 õuesõppepaviljoni ja kaheksa seiklusrada ning 41 lasteaia üksikud õuemänguvahendid,» rääkis linna haridusameti infospetsialist Leini Jürisaar. Spordiväljakud on kohe-kohe valmimas veel Rõõmupesa, Kraavikrõlli, Päikese, Kirsikese, Suitsupääsupesa ning Linnupesa lasteaias.

«Hiljemalt 30. septembriks saavad paika ka teised atraktsioonid, mille paigaldamise lepinguid ehituse käigus ilmnenud asjaolude – näiteks täiendavad nõuded tehnovõrkude osas või korteriühistute kooskõlastused – tõttu pikendati,» lisas Jürisaar.

Jürisaare sõnul sai mänguväljaku valiku üle otsustada iga lasteaed ehk nii lapsevanemad kui ka personal, ning oma eelistusest andis teada 11 505 inimest kokku 130 lasteaiast.

Menukaimaks osutusid üksikud õuemänguvahendid, mida soovis endale 41 lasteaeda. Üksikvahenditest enim sooviti rongi, laeva ja mängumaja. Populaarsed olid ka ronilad, mille valis 32 lasteaeda, ning õuesõppe alad (26 lasteaeda). Spordiala soovib 18, seiklusrada kaheksa (neist kolm loodus- ja viis tehisrada) ning sõimeala viis lasteaeda.

Enamustes lasteaedades on mänguväljakud juba lastele avatud. Uued mänguväljakud vastavad kõikidele ohutusnõuetele ja kehtivatele standarditele.

Mänguväljakute rajamiseks kulus linnal üks miljon eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.