"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna päeval toimub ülelinnaline etteütlus (0)
21. aprill 2014

Kõigile mõeldud Tallinna-teemalise etteütluse teksti dikteerib tuntud ja populaarne Eesti kirjanik.

Etteütlus toimub 15. mail kell 14 Tallinna Ülikooli ruumides Uus-Sadama 5, Mare maja II korrusel ruumis M218. Teist korda aset leidval etteütlusel saavad oma eesti keele oskuse proovile panna nii õpilased kui ka täiskasvanud.

Etteütluse korraldab Tallinna linnavalitsus koostöös haridusameti ja eesti keele õpetajate ainesektsiooniga. Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on etteütluse korraldajate soov rõhutada väärikal Tallinna päeval eesti keele tähtsust. Etteütlusele on oodatud igast rahvusest keele- ja kirjandushuvilised, kes soovivad hoida ilusat eesti keelt.

Etteütluse kirjutamisele eelneb pooletunnine seminar, kus korratakse üle edukaks soorituseks vajalikud põhitõed. Etteütluse teksti dikteerib tuntud ja populaarne Eesti kirjanik, kes jääb praegu veel üllatuseks.

Tööde parandamise ajal saavad osalejad kirjanikuga vestelda ning talle küsimusi esitada. Üritus lõpeb parimate autasustamisega.

Esimest korda toimus ülelinnaline Tallinna-teemaline etteütlus mullu 15. mail, kui kirjanik Jan Kausi dikteeritud teksti kirjutas 220 inimest. Kaasa tegid nii õpilased, üliõpilased kui ka töötavad täiskasvanud, nii eesti kui ka vene keele kõnelejad.

Kuna kohtade arv on piiratud, siis palutakse osalejatel kindlasti eelnevalt registreeruda Tallinna haridusameti kodulehel www.haridus.ee (Hetkel oluline > Tallinna päeva etteütlus)
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.