"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mine vali oma europarlamendi saadik juba täna! (0)
16. mai 2014

Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletus juba algas, seega on valijal võimalik hääletada sobiva kandidaadi poolt juba enne europarlamendi valimiste ametlikku päeva, 25. maid.

Eilsest algas Euroopa Parlamendi valimiste periood eelhääletamisega maakonnakeskustes avatud valimisjaoskondades ning e-hääletusega internetis.

Eelhääletamine maakonnakeskuses on mõeldud valijatele, kellel pole võimalik valimispäeval elukohajärgses valimisjaoskonnas hääletada. Hääletada saab 15.-18. maini kella 12-20 väljaspool oma elukohta järgmises üheksas Tallinna valimisjaoskonnas:

Haabersti linnaosas Rocca al Mare Kaubanduskeskuses (Paldiski mnt 102) teisel korrusel linnapoolses otsas Juku mängumaa kõrval;
Kesklinnas Solarise keskuse aatriumis (Estonia pst 9) ja Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7);
Kristiine linnaosas Kristiine keskuses (Endla 45) Prisma infoleti vastas;
Lasnamäe linnaosas Maxima XX kaupluses (Smuuli tee 9) ja Lasnamäe Centrumis (Mustakivi tee 13) Rimi kauplusesse viiva peasissekäigu juures;
Mustamäe linnaosas Magistrali keskuse teisel korrusel (Sõpruse pst 201/203) ja
Nõmme linnaosas Järve keskuses (Pärnu mnt 238) esimesel korrusel, Tööriistamarketisse viivas koridoris Koduekstra ja Itek Elektroonika kaupluste ees,  ja Nõmme Kultuurikeskuses (Turu plats 2).

Valimiste nädalal 19.-21. maini kella 12-20 on hääletamiseks avatud kõik Tallinna 97 jaoskonda, kus saab hääletada nii elukohajärgselt kui ka väljaspool oma elukohajärgset valimisjaoskonda. Väljaspool elukohta teenindavad sel perioodil järgmised Tallinna valimisjaoskonnad:

Haabersti linnaosas Rocca al Mare Kaubanduskeskus (Paldiski mnt 102) ja Haabersti Linnaosa Valitsus (Ehitajate tee 109A);
Kesklinnas Solarise keskus (Estonia pst 9) ja Tallinna Linnavalitsuse teenindussaal (Vabaduse väljak 7);
Kristiine linnaosas Kristiine keskus (Endla 45);
Lasnamäe linnaosas Maxima XX kauplus (Smuuli tee 9), Lasnamäe Centrum (Mustakivi tee 13), Lasnamäe Linnaosa Valitsus (Pallasti 54), Ümera keskus (Ümera 3) ja Läänemere keskus (Läänemere tee 30);
Mustamäe linnaosas Magistrali keskus (Sõpruse pst 201/203), Mustamäe Linnaosa Valitsus (A. H. Tammsaare tee 135) ja Mustamäe polikliinik (Ehitajate tee 27);
Nõmme linnaosas Järve keskus (Pärnu mnt 238) ja Nõmme Kultuurikeskus (Turu plats 2);
Pirita linnaosas Pirita Linnaosa Valitsus (Merivälja tee 24);
Põhja-Tallinnas Põhja-Tallinna Sotsiaalkeskus (Madala 3) ja Põhja-Tallinna Valitsus (Niine tn 2).

Valimispäeval, 25. mail kella 9-20 saab hääletada üksnes oma elukohajärgses valimisjaoskonnas. Mõjuval põhjusel on võimalik ka kodus hääletamine, mida saab juba praegu taotleda esitades kirjalik avaldus oma linnaosa valitsusele või alates 19. maist oma elukohajärgsele valimisjaoskonnale. Valimispäeval kella 9-14 võtab valija elukohajärgne valimisjaoskond kodus hääletamise taotlusi vastu ka telefoni teel. Telefoninumbri leiab valija oma valijakaardilt.

Valijad, kelle elukoha andmed Tallinnas on kantud rahvastikuregistrisse linnaosa täpsusega, saavad hääletada eelhääletuse perioodil ning valimispäeval selleks määratud jaoskondades:

Haabersti linnaosa elanikud Haabersti Linnaosa Valitsus (Ehitajate tee 109A);
Kesklinna elanikud Tallinna Linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse Väljak 7);
Kristiine linnaosa elanikud Kristiine kaubanduskeskuses (Endla 45);
Lasnamäe linnaosa elanikud Lasnamäe Linnaosa Valitsuses (Pallasti 54);
Mustamäe linnaosa elanikud Mustamäe Linnaosa Valitsuses (A. H. Tammasaare tee 135);
Nõmme linnaosa elanikud Nõmme Kultuurikeskuses (Turu plats 2);
Pirita linnaosa elanikud Pirita Vaba Aja Keskuses (Merivälja tee 3) ja
Põhja-Tallinna elanikud Põhja-Tallinna Valitsuses (Niine 2) asuvas jaoskonnas.

Oma valimisjaoskonna leiab valija hõlpsasti Tallinna valimistekaardilt 

Lisaks sedelile hääletamisele on juba võimalik hääletada ka elektrooniliselt kodulehel  Elektrooniline hääletamine kestab 21. maini kella 18.00.

Euroopa Parlamendi valimistel on Eesti üks valimisringkond, Eestist valitakse Euroopa Parlamenti kuus saadikut. 

Lisainfo

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.