"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Inimesed on hakanud vähem vee kaudu keskkonda reostama (0)
18. juuni 2014

Tunamullusega võrreldes vähenes vee kaudu keskkonda jõudev reostuskoormus möödunud aastal ligi kolmandiku võrra, selgub veekasutuse kokkuvõttest.

Keskkonnaagentuuri koostatud veekasutuse kokkuvõttest selgub, et võrreldes 2012. aastaga on veekasutus tõusnud 12,6 protsenti ehk 1576,42 kuupmeetrini aastas, teatas BNS-ile keskkonnaministeerium. Kasvu põhjuseks on Narva elektrijaamade suurem veekasutus, sest muudes valdkondades on vee tarbimine jäänud enamasti samaks, vahendas BNS.

Narva elektrijaamade jahutusveevõtu kasutamine ja heide moodustab kogu Eesti veevõtust ja -kasutusest 85 protsenti. Elektrijaamade jahutusvett käsitletakse aruandluses eraldi, kuna see lastakse pärast jahutusprotsesse uuesti loodusesse tagasi.

Samas vähenes kaevandustest ja karjääridest ärajuhitava vee kogus 35 protsenti, milles oli oma osa ilmselt ka põuasel suvel. Olmeveevõtt on jäänud endisele tasemele ehk 45 miljonile kuupmeetrile aastas.

Veekogudesse juhitava heitvee kogus on kasvanud puhastamist mittevajava vee arvelt 13 protsenti võrreldes 2012. aastaga. Tegu on peamiselt Narva elektrijaamade  jahutusveega, mis ei vaja puhastamist. Puhastamist vajava heitvee hulk langes 2013. aastal 21,2 protsenti, olles 284,72 miljonit kuupmeetrit aastas.

Tänu väiksemale heitvee hulgale on vähenenud ka reostuskoormus. Võrreldes 2012. aastaga on kõik jälgitavad saasteained, näiteks fosfor ja lämmastik, keskkonda jõudvas puhastatud vees vähenenud kuni kolmandiku võrra.

Veekasutuse aastaaruande peavad esitama kõik veekasutajad, kes kasutavad vett keskkonnaloa alusel. Eelmise aasta kohta esitasid 1167 vee-ettevõtet 2005 aruannet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.