"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jetgas: LNG jõudis esmakordselt Eesti tarbijateni (0)
18. juuni 2014

Jetgas viis juuni alul Kuressaares lõpule pea pool aastat kestnud veeldatud maagaasi (LNG) jaama ehitustööd, tarnis esimese koorma LNG-d ja alustas kolmapäevast LNG-st taasgaasistatud maagaasi tarneid Saaremaa Piimatööstusele.

Sellega jõudis LNG esmakordselt Eesti tarbijateni, teatas Jetgas BNS-i vahendusel.

“Meie jaoks on tegemist kainelt kalkuleeritud otsusega – kui kõik meie energiatootmisega kaasnevad kulud kokku lüüa, tuleb LNG kasutamine meile teiste kütustega võrreldes soodsam. Lisaboonuseks on meile kui toiduainetetööstuse ettevõttele vabanemine põlevkiviõliga paratamatult kaasnevast haisust,” ütles pressiteates Saaremaa Piimatööstuse AS-i juhatuse esimees Andi Saagpakk.

Jetgas OÜ asutati 2013. aasta juunis eesmärgiga alustada LNG müügiga Eesti tööstustarbijatele. Ettevõttes ei töötanud 2013. aastal ühtegi palka saavat töötajat.

Ettevõte impordib LNG-d Venemaal asuvast maagaasi veeldamistehasest tsisternautodega. Juhul, kui Eesti rannikule rajatakse LNG importterminal, on võimalik LNG hanked ümber suunata meritsi saabuvale LNG-le.

Ettevõtte esimene pilootprojekt paikneb Kuressaares, kuhu ettevõte paigaldas LNG jaama kogu vajaliku seadmestikuga LNG vastuvõtuks, hoiustamiseks, taasgaasistamiseks ja maagaasi klientideni juhtimiseks. Ettevõttel on 2014. aastal kavas Eestis alustada veel kahe LNG jaama projekteerimis- ja ettevalmistustöödega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.