"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Leedu taunib ajakirjanike vestluste pealtkuulamist (0)
18. juuni 2014

Uudisteagentuur BNS pöördus kolmapäeval Leedu ülemkohtu esimehe Gintaras Kryževičiuse, peaprokuröri kohusetäitja Darius Raulusaitise ja erijuurdlusteenistuse (STT) juhi Saulius Urbanavičiuse poole seoses agentuuri ajakirjanike vestluste massilise pealtkuulamisega.

Prokuratuuri andmetel tuli hiljutisel eeluurimisel riigisaladuse lekitamise ja kuritarvitamise üle ilmsiks BNS 17 praeguse ja endise töötaja telefonivestluste pealtkuulamine ja salvestamine, vahendas BNS.

“Ajakirjanike vestluste massiline pealtkuulamine on pressivabaduse jõhker rikkumine, mis on õigusriigi põhimõtetest lähtuvas demokraatlikus riigis absoluutselt vastuvõetamatu,” ütles Leedu BNS pressiteates.

BNS-i väitel olid protseduurilised sunnimeetmed ebaproportsionaalsed ning võinuks paljastada konfidentsiaalsed infoallikad ning rikkuda põhjendamatult BNS-i töötajate privaatsust.

Peaprokuratuuri organiseeritud kuritegevuse ja korruptsiooni osakonna prokurör teavitas BNS-i uurimissammudest esmaspäeval.

Kõnede pealtkuulamiseks andis loa Vilniuse kohus. Kohtu otsuse sunnimeetmete kohta võib vaidlustada Vilniuse ringkonnakohtus.

Eeluurimist alustati möödunud aastal, kui BNS teatas riikliku julgeolekuameti hoiatusest riigijuhtidele ja kahele parlamendikomiteele võimalike infoprovokatsioonide eest.

Presidendi pressiesindajale esitati Daiva Ulbinaite kahtlustus ametiseisundi kuritarvitamises ja riigisaladuse lekitamises.

Uurimise käigus otsis erijuurdlusteenistus läbi ühe BNS-i toimetaja kodu, küsitles kuut agentuuri töötajat ja konfiskeeris mõned arvutid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.