"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinnas esineb kuulus Ukraina pianist Aleksei Botvinov (0)
18. juuni 2014

Täna, 18. juunil kl 19.00 esineb Aleksei Botvinov soolokontserdiga Mustpeade Majas. Reedel, 20. juunil astub ta publiku ette Estonia kontserdisaalis kl 19.00 toimuval kontserdiõhtul Mister X Tallinn Gala.

Ukraina üks tuntumaid pianiste Aleksei Botvinov on sündinud Odessas. Esimese suure tunnustuse pälvis Botvinov 19-aastaselt, saades veel tollases NSVL-is peetud esimesel Rahmaninovi konkursil laureaadiks.

Täna peetakse Botvinovi Sergei Rahmaninovi loomingu üheks enim tunnustatud esitajaks maailmas. Eesti on 43. riik, kus Aleksei lavale astub. Viimastel aastatel on ta osalenud erinevates suurtes projektides nii Euroopas kui ka Aasia riikides. Botvinovil on novaatori maine, kes otsib pidevalt uusi lähenemisi klassikalisele muusikale.

Estonia kontserdisaalis 20. juuni õhtul toimuv Mister X Tallinn Gala, mis on seotud algatusega püstitada suurele Eesti lauljale Georg Otsale elusuuruses ausammas, toob ühte saali lisaks Eesti muusikute Andres Mustoneni Art Jazz Qvarteti, Pärnu Linnaorkestri, Rahvusooper Estonia solistide Helin Veskuse ja Rauno Elpi kõrval ka Itaalia tenori Giordano Luca ning Ukraina pianisti Aleksei Botvinovi.

Georg Otsa planeeritava ausamba rajamiseks on loodud SA Mister X, mille nõukogu esimees on maestro Eri Klas.

SA Mister X juhataja Meelis Kubitsa sõnul ei ole 20. juunil Estonia kontserdisaalis toimuv otseselt Georg Otsa mälestuskontsert, kuid kaks algatust on omavahel siiski seotud.

„Tegemist on mõne kuu eest sündinud kontsertõhtu ideega, mis koondab endas suurepäraseid Eesti muusikuid, kelle kõrvale tulevad lavale ka maailma üks tunnustatumaid Sergei Rahmaninovi loomingu esitajaid Ukraina pianist Aleksei Botvinov ja Itaalia tenor Giordano Luca. Kontsertõhtule lisab aktuaalsust fakt, et Botvinov oli Ukraina äsjalõppenud presidendi valimiste kampaanias uue presidendi Petro Poroshenko usaldusisik Odessas,“ sõnas Kubits.    

Mister X Tallinn Gala esimeses osas esinevad Rahvusooper Estonia solistid Helin Veskus ja Rauno Elp, erikülalisena Itaalia tenor Giordano Luca ning Pärnu Linnaorkester dirigent Mihhail Gertsi juhtimisel. Õhtu teises osas astuvad üles Aleksei Botvinov ja Art Jazz Qvartet koosseisus Andres Mustonen, Jaak Sooäär, Taavo Remmel ja Tanel Ruben. Õhtut juhib Mart Mikk.

Georg Otsa tulevase ausamba asukoht otsustatakse sügiseks ja suure tõenäosusega saab see olema väljaspool Eestit. Planeeritav ausammas peaks valmima hiljemalt Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Georg Ots sündis 1920. aastal Peterburis.  

Mister X Tallinn Gala piletid on müügil Piletilevi, Piletimaailma ja Eesti Kontserdi kassades. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.