"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linn asutab oma ühistupanga tõenäoliselt järgmisel talvel (0)
20. juuni 2014

Juba praegu on linn loonud panga jaoks sihtasutuse ning paneb kokku panka asutama hakkavat töögruppi.

Ühistupank

 

Eile toimus Tallinna ühistupanga nõukogu laiendatud koosolek, kus arutati panga asutamise edasisi samme.

„Kui hästi optimistlik olla, siis jõuame ühistupanga asutamiseni järgmisel talvel, aga ei saa ka välistada, et läheb kauem,“ pakkus abilinnapea Taavi Aas välja aja, millal panga tegeliku asutamiseni jõutakse.

Ühistupanga nõukogu eilsele laiendatud koosolekule olid kutsutud kõik need, kes on varem ühistupanga teemal sõna võtnud ja sellega seotud olnud. „Püüame formeerida töögruppi, mis hakkab täpsemalt sõnastama nii äriplaani kui ka teisi edasisi tegevusi,“ rääkis Aas. Praeguse seisuga on ühistupanga asutamiseks moodustatud sihtasutus, mis peab kõik kavandatu reaalselt ellu viima.

Rääkides ühistupanga asutamiseks vajalikest tegevustest, ütles Aas, et esiteks on tegemist puhtjuriidiliste tegevustega nagu põhikirja ja muude asutamisdokumentide ettevalmistamine, teiseks aga on vaja formeerida liikmeskond, st. saada kokku seadusega ette nähtud vähemalt 50 liiget.

Liikmeskonna formeerimiseks on aga omakorda vaja ette valmistada täpne äriplaan, et potentsiaalsed liikmeks astujad teaksid, millise organisatsiooniga nad liituvad. „Alles seejärel saab koostöös juristidega, kes on ette valmistanud juriidilised dokumendid, hakata rääkima panga asutamisest,“ ütles Aas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.