"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Loe, kuhu Tallinnas jaanipäeval minna! (2)
20. juuni 2014

Jaanilaupäeva, 23. juuni õhtul saab pealinnas valida mitme suure rahvapeo vahel, traditsiooniliselt toimuvad tänavugi meeleolukad ja rahvarohked jaanipeod nii Rocca al Mare vabaõhumuuseumis kui ka Nõmme Spordikeskuses, suured peod peetakse maha ka kesklinnas Kalevi staadionil ning Lasnamäe paepealsel. 

Põhja-Tallinna Valitsus korraldab jaanipäeva juba täna, 20. juunil Stroomi rannas, pidu kestab kella 12.00-22.00,  kõigil on suurepärane võimalus jaanilaadast ja kontserdist tasuta osa saada. Teiste seas esinevad Erich Krieger, Aarne Jaama ja Tõnu Raadik, kell 16 toimub tasuta zumba treening ning kell 20 süüdatakse Põhja-Tallinna suur jaanituli, teatas Raepress.

Nagu ikka Põhja-Tallinna üritustel tavaks, on ka seekord avatud lõbus lasteala, kus saab sõita põrkepaatide, UFO elektriautode ja velokartidega ning lustida batuutidel ja karussellidel. Avatud on rannakohvik „Kuldrand“.

Eesti Vabaõhumuuseumis tehakse jaanipeoga algust 23. juunil kell 19. Muuseumialal, kauneid vaateid pakkuva merelahe külje all süüdatakse lausa mitu jaanituld. Rocca al Mare kõrgelt kaldapealselt saab vaadata päikeseloojangut merel ja imetleda Tallinna sihvakaid torne. Kiigeplatsil on peaesinejaks Väikeste Lõõtspillide Ühing, vanade külapidude traditsiooni ühes tantsude, mängude, pillilugude ja kiigelauludega hoiavad külaväljaku peoplatsil üleval Leigarid.

Nätsi tuuliku platsil saavad külastajad osa 1970-ndate aastate kalurikolhoosi jaanipeost, Härjapea talu õuel tähistatakse aga võidupüha ja jaaniõhtut 1930-ndate aastate vaimus. Kavas on kontsert, vanade tööde ja tantsude demonstratsioonid, saab ühiselt laulda ja tõmmata õnneloosi.

Muuseumi talud on avatud kuni kella 22.30, taludest võib iga peoline avastada vanu jaanikombeid. Huvilisi ootab ka jaaniõhtu imede avastusretk. Pulga, Härjapea, Kolga ja Roosta taludes ning Sutlepa kabelis saab näha näitust „Eluring.

Elu tähtsündmused sünnist surmani“, mis tutvustab sünni, täisealiseks saamise, abiellumise ja surmaga seotud kombestikku eesti rahvakultuuris. Süüa-juua pakutakse Kolu kõrtsis, Härjapea talu õuel ja Nätsi tuuliku juures, Kiigeplatsil ja Külaväljakul toitlustab Pärnu Café Amps. Jooki, maiust ja muud kaupa saab osta Lau külapoest ja peavärava poest. Kella 19 – 21.30 saab ka hobusõitu teha.

Muuseumisse toovad ja viivad ka tagasi tasuta bussid nii kesklinnast Viru hotelli juurest kui Väike-Õismäelt. 

Nõmme Spordikeskus ootab üle linna Jaanitulele samuti 23. juunil, pidu lükatakse käima kell 19.00 ja kestab kella 02.00-ni. Esinevad Vallatud Vestid ehk Tanel Padar, Ott Lepland ja Jalmar Vabarna ning Kukerpillid. Lisaks rohkelt mänge nii noortele kui vanematele jaanilistele ja linna kõige võimsam jaanituli. Tuli süüdatakse vaatemänguliselt kell 22.00-22.30.

Kesklinnas toimub jaanipidu 23. juunil Kalevi Keskstaadionil, väravad avatakse juba kell 17. Kesklinna Jõulisel Jaanipeol esinevad Eesti ansamblid Metsatöll, Apelsin ja Traffic ning esmakordselt Eestis esinev tuntud folk-rocki bänd Melnitsa Moskvast.

Avatud on lasteala, saab osta süüa-juua. Süüdatakse jaanituli, oodata on ka üllatusesinejaid. Pidu kestab kella üheni öösel. Peo korraldab Tallinna Kesklinna Valitsus. Üritus on tasuta!

Lasnamäe Paeväljal algab Jaanipidu kell 20, esinevad legendaarne naisvokaal-kontsertansambel „Laine“, ansamblid „Ljubava“, „Mlada“, „Iris“ ja „Tricky Jay“ ning tantsuansambel Kullaketrajad. Tervituskõnega esineb Lasnamäe linnaosa vanem Olga Ivanova. Pidu kestab kella 01.00-ni. Kohapeal töötavad mitmed müügitelgid, kust saab osta šašlõkki, grill-liha ja muid suupisteid ning jooke. Peopaigale toovad bussiliinid nr 29, 60, 63 ja 65, peatus „Paevälja“. Tasuta sissepääs!

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kroox
24. juuni 2019 20:31
Ei leidnud küll ühtegi soovitust kuhu jaanipäeval minna saaks :( Viimased üritused ainult jaanilaupäeval
merle
16. juuni 2019 21:56
ja kuidas siis Majaka rahvas Lasnamäe Jaanipeole jõuab, kui ükski trantsport ei liigu, muide, Majaka piirkond on üldse ära unustatud suure Lasnamäe sünniga.