"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Piirivalvurid käisid neljal korral merehädalistel abiks (0)
22. juuni 2014

Lääne regiooni piirialvurid käisid laupäeval neljal korral merehädalisi abistamas, inimesed kannatada ei saanud.

Eile kella 13.10 ajal teatati Kuressaare merevalvekeskusele, et Hiiumaal Sõru sadama lähedal on 39-aastane mees merel purjekaga ümber läinud, teatas BNS-ile Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Sõru sadamast väljunud Kärdla kordoni piirivalvurid jõudsid kaatriga nelja minutiga abivajaja juurde. Mees aidati veest välja ning ümberläinud alus pukseeriti Sõru sadamasse, kuhu jõuti kell 13.55. Päästetud mees oli purjekal üksi, arstiabi ta ei vajanud.

Pressiesindaja märkis, et tegemist oli väiksemat sorti, umbes neljameetrise alusega, mis tavaliselt jääb sellistel puhkudel veepinnale hulpima. Vette sattunud mees kandis päästevesti.

Haapsalu kordoni toimkond avastas Läänemaal patrullides kella 17.05 ajal Rohuküla sadama väljasõidust lõuna pool madalikul kinni oleva aluse. Kaatri pardal oli neli inimest, nende elule ohtu ei olnud. Piirivalvurid püüdsid alust mootorpaadiga lahti tõmmata, kuid see ei õnnestunud. Kohale kutsuti piirivalvekaater. Kaatril kuus aluse madalikult lahtitõmbamiseks vaid kümme minutit ning kaater sõitis seejärel omal jõul Rohuküla sadamasse.

Laupäeval kella 19.34 ajal anti merevalvekeskusele teada, et Saaremaa ja Hiiumaa vahelises Soela väinas on madalikule sõitnud jaht, mille pardal kaks inimest. Jaht ei lekkinud ja inimelud ohus ei olnud. Piirivalvurid suundusid abivajaja poole.

Varsti võtsid merevalvekeskusega ühendust Muhu vabatahtlikud merepäästjad ning teatasid, et leidsid madalikul kinni oleva jahi. Selgus, et tegemist on sama jahiga. 

Kell 20 andsid vabatahtlikud merepäästjad teada, et neil õnnestus jaht madalikult lahti aidata ning üheskoos võeti suund Sõru sadamasse. Teekonda sadamasse turvati ka piirivalvekaatriga. Kell 20.45 alused sildusid.

Sama päeva õhtul kella 19.55 ajal teatati merevalvekeskusele, et Hiiumaa lähistel Heltermaa sadama reidil on kaatril läinud rikki mootor. Kaatripardal oli neli inimest, nende elud ohus ei olnud. Kärdla kordoni piirivalvurid pukseerisid kaatri oma mootorpaadiga Heltermaa sadamasse. 

Lääne prefektuuri piirivalvebüroo juht Margus Toomsalu toonitas, et merele minnes on oluline kasutada päästevesti ja navigatsiooniseadmeid.

 
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.