"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
IRL protestib Tartus meeleavaldusega lasteaiakoha tasu tõusu vastu (0)
26. juuni 2014
Peeter Langovits / Postimees / Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) korraldab täna kell 13.30 Tartu Ülikooli raamatukogu ees Tartu linnavolikogu istungi ajal tund aega kestva meeleavalduse, millega ollakse vastu linnavalitsuse plaanile tõsta lasteaiakoha tasu.

“IRL leiab, et linnavalitsus ei ole seni suutnud lahendada Tartu lasteaiakohtade probleemi ja seetõttu peame vastuvõetamatuks lasteaiakoha tasu tõstmist. Olukorras, kus Tartus on jätkuvalt probleemid lasteaiakoha saamisega, tundub arusaamatu, miks linnavalitsus tahab veel rohkem raha lastega perede käest võtta,” ütles Tartust valitud riigikogu saadik Margus Tsahkna erakonna pressiteates.

Tsahkna hinnangul toob kohatasu tõus linnale käesoleval aastal täiendavat tulu 300 000 eurot. Samas on linnavalitsuse kulud tõusnud 691 464 euro võrra.

Tartu linnavalitsus on esitanud volikogule kinnitamiseks ettepaneku, millega tõstetaks lasteaiakoha tasu praeguselt 39 eurolt 53-le ning 2015. aastast 58-le eurole.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.