"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vabaõhumuuseum sai juurde üle 100 parkimiskoha (0)
27. juuni 2014

Eesti Vabaõhumuuseum avab 3. juulil uued parklad oma külastajatele, ehitustööd läksid maksma üle 600 000 euro.

Kahes uues parklas on 98 kohta sõiduautodele ja 10 kohta bussidele, mis on üle kolme korra rohkem kui varem, vahendab BNS. Parklate ehitust rahastasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti riik.

Sihtasutuse Eesti Vabaõhumuuseum juhatuse liikme Merike Langi sõnul on uute parklate lisandumine oluliseks osaks muuseumi infrasturktuuri arendamisel. „Pakkudes inimestele muuseumis ainulaadseid elamusi, ei tohi me unustada tugiteenuseid, mis teevad muuseumi külastamise mugavamaks. Muuseumi külastajate arvu kasvuga kaasneb ka suurem vajadus parkimiskohtade järele, ning uute parklate valmimisega saame parkimismuresid leevendada,“ rääkis Merike Lang. 

Vabaõhumuuseumi peavärava ees olev parkla on osaliselt ümber ehitatud ja laiendatud, lisaks on ehitatud uus parkimisplats peaväravast Paldiski maantee suunas. Ehitustöid teostas Tref Nord AS, ehituse kogumaksumus on ligi 628 000 eurot. EAS rahastas ehitust meetme „Üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamine“ alt.

Uutesse parklatesse on paigaldatud parkimispiletisüsteemid. Eesti Vabaõhumuuseumi külastajatele on parkimine tasuta, muuseumi mittekülastavatele parkijatele kehtib alates 3. juulist parkimistasu üks euro tunnis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.