"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Suri armastatud kirjanik Jüri Tuulik (0)
03. juuli 2014

Raske haiguse tagajärjel suri armastatud kirjanik Jüri Tuulik.

Jüri Tuulik sündis 22. veebruaril 1940. aastal Abrukal. Tema esimene lühijutt ilmus 1956. aastal Saaremaa ajalehes, 1960. aastate alguses avaldas mitmeid lühijutte ja publitsistikat, tema esimene raamat ilmus 1966. aastal.

Aastatel 1962-1964 töötas Jüri Tuulik ajakirjanikuna ajalehe Edasi toimetuses ja 1966-1968 ajalehes Noorte Hääl. Alates 1969. aastast tegutses ta kutselise kirjanikuna, Kirjanike Liitu kuulus aastast 1972.

Ta on pälvinud Saare Kaluri auhinna rannarahvast kujutava loomingu eest, Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna, Eesti kirjanduse aastapreemia ning ENSV teenelise kirjaniku tiitli.

Jüri Tuulik on kirjutanud eeskätt kodusaare Abruka olusid ja inimesi kujutavat proosat. Iseloomulik on traagilise ja koomilise vaateviisi põimumine ning eetiline konflikt.

Ta on kirjutanud ka näidendeid, kuuldemänge ja publitsistikat.

Jüri Tuuliku tuntumad teosed on “Meretagune asi“, “Vares“ , “Mehed ja koerad“, “Linnusita“, “Räim, pisike kena kala“ ja “Nende aastate pilved“.

Ta teoseid on tõlgitud mitmesse keelde, sealhulgas inglise, saksa, vene, läti ja slovaki keelde.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.