"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Teletorni sünnipäeval saab näha tornist alla hüppavaid langevarjureid (0)
07. juuli 2014

Tallinna Teletorn tähistab kolmapäevast reedeni mitmete õueüritustega oma 34. sünnipäeva, muuhulgas tulevad külla BASE langevarjurid üle maailma, kes hakkavad hüppama torni vaateplatvormilt osavaima täpsusmaanduja tiitlile.

„Tallinna Teletorni õuel jätkub sünnipäevategevusi ning tasuta meelelahutust nii väikestele kui suurtele igaks päevaks,“ sõnas Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Lapsed saavad kõigil kolmel päeval käia mängimas meie maskott ET-iga, toimuvad vahvad ja kasulikud õpitoad ja viktoriinid ning kes mängudest väsib, saab ennast välja elada batuudil hüpates. Kõik lastele mõeldud tegevused välialal on tasuta,“ rääkis Roosipuu, vahendas BNS.

Tema sõnul on kõige oodatum kindlasti vaatemänguline ning igati maailmatasemel BASE-Jump Boogie, mis toimub teletorni sünnipäeva puhul juba kolmandat aastat järjest. Ka sel aastal on hüppajaid registreerunud nii Eestist ja naaberriikidest kui ka kaugemalt – Ameerikast, Inglismaalt, Saksamaalt, Austriast, Šveitsist, Ukrainast ja Brasiiliast. “Tänavune hüppemaraton erineb eelnevatest aastatest selle poolest, et selgitatakse välja kõige täpsemini maanduv hüppaja,“ rääkis Roosipuu.

9. juulil esietendub torni õuel ka kogupere suvelavastus „Dara-Bara“, mille on kirjutanud Erni Kask ning lavastanud Anti Kobin. Etenduse muusika autor on Stig Rästa ning peaosaline Elina Born.

Tallinna Teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine ning teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana.

Teletorni renoveerimist toetasid siseministeerium ja EAS riikliku tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetmest, kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Teletorni renoveerimise kogumaksumuseks kujunes 6,6 miljonit eurot. Teletorn taasavati 4. aprillil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.