"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tantsupeol jäid sajad peolised söömata (0)
11. juuli 2014

Sajad tantsupeol tantsijad jäid proovide päevadel ja esinemiste järel supita, sest sööma pääsemiseks tuli oodata ligi tund aega.

“Laulu- ja tantsupidu on saanud ülivõrdes meediakajastusi, aga nüüd on aeg ka rääkida nendest asjadest, mis osavõtjate meele mõruks tegid,” arvas toimetuse poole pöördunud Tartu segarühmade tantsija Maarika (õige nimi toimetusele teada toim.).

Kõige rohkem häiris teda ja ta kaaslasi see, et oma supiportsu kätte saamiseks pidi ligi tund aega ootama. “Ma saan aru, et ei ole lihtne kümmet tuhandet tantsijat ära toita nii, et keegi üldse ootama ei pea, aga tund aega kõrvetava päikese käes lihtsalt passida on liig mis liig,” kurtis tantsija.

“Mõnele tuli isegi kiirabi kutsuda, sest nad minestasid sealsamas.”

Tantsijatele selgus üle mõistuse pikaks veninud ootamise põhjus alles siis, kui ükskord sisse pääseti. Supijagajaid oli lihtsalt nii vähe, et nad ei jõudnud kiiremini portse valmis panna.

“Kuna kõik ei jaksanud pärast väsitavat proovi või esinemist enam nii pikalt oodata, siis loobusid nad üldse söögist,” rääkis  Maarika. Tantsija hinnangul oli tühja kõhuga jäänuid sadu.

Hoopis teisiti olid lood lauluväljakul. Seal ei pidanud keegi kuigi pikalt väljas ootama ja supijagajaid oli nii palju, et lauljate vägi toideti ära ilma tõrgeteta.

Laulu-ja tantsupeo korraldajatel on järgmiseks korraks mõtteainet, sest kui mitu korda suurem hulk lauljaid toideti ära eeskujulikult, siis tantsijad, keda oli palju vähem, pidid seekord kahjuks korraldajate võimekuses pettuma.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.