"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Looduse Omnilaev viib huvilised Aksile ja Pranglile (0)
12. juuli 2014

Looduse Omnilaev alustab pühapäeval postipaat Helgega loodusesõprade retki Aksile ja Pranglile, uue nädala alguses jätkatakse sõitudega Keri saarele.

Lähiajal tuleb üks pikem retk läbi Läänemere erinevate sadamate. Mereretkede eesmärk on pakkuda inimestele võimalust õppida tundma kohaliku ranniku ja väikesaarte loodust.

Kui Looduse Omnibuss tegutseb Jaan Riisi eestvedamisel juba aastaid, siis Eestimaa saari ja rannikut tutvustavate Looduse Omnilaeva retkedega alustati 2013. aasta suvel.

“Eelmisel suvel testisime nii aluseid kui meeskondi – kõik toimis. Kokku tegime 25 merereisi, millel osales ligi 1000 inimest,” ütles Jaan Riis.

Sel aastal saab projekt sisse õige hoo. Jaanipäeva paiku korraldati Tallinnast ja Dirhamist ühe-, kahe- ja kolmepäevaseid retki Osmussaarele laevaga “Kajsamoor” ning nüüd jätkatakse postipaadiga Helge sõite Aksile, Pranglile ja Kerile. “Kuna 2014 on ka Soome lahe aasta, plaanime lisaks Eestimaa ranniku tundmaõppimisele üht pikemat mereretke ajaloolise purjelaevaga „Kajsamoor”, et käia üle lahe Kotka merepäevadel ja osaleda Hanko merelahingus,” selgitas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.