"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eestist on alates 2000. aastast lahkunud 52 000 inimest (0)
21. juuli 2014

"ELiga ühinemine ja ning 2008. ja 2009. aasta majanduskriis on väljarände pannud taas kasvama,“ nentis Tartu ülikooli rahvastiku- ja linnageograafia professor Tiit Tammaru.

Eesti elanikkonna väljarände peatamiseks pole tõhusaid meetmeid leitud

Tammaru andmeil oli meil suur väljaränne vahetult pärast Eesti iseseisvumist, kui väga paljud lahkusid Eestist Venemaale. Seejärel hakkas väljaränne kahanema, kuni Eesti liitus Euroopa Liiduga.

Põhjamaade ministrite nõukogu poolt tellitud Läänemere piirkonna 2014. aasta poliitilise raport juhibki sellist tendentsi arvestades tähelepanu kogu regiooni rahvastiku kadudele. Eriti nukrad näevad selle raporti kohaselt lisaks Lätile ja Leedule välja Eesti rahvastikukadu väljendavad numbrid. Kokku on Eestist aastatel 2000-2013 välja rännanud ligikaudu 52 000 inimest.

Professor Tammaru andmeil on viimasel ajal märgata Eestist väljarändel aga teatud uusi tendentse. Esiteks on hakanud välja rändama suhteliselt madalama haridustasemega ja lihtsamate elukutsete esindajad ja teiseks rännatakse välja eelkõige kaugematest maapiirkondadest.

Osa väljarändajaid pöördub hiljem Eestisse tagasi, kuid tagasipöördujate hulgas on Tammaru andmeil tunduvalt rohkem siit lahkunud eestlasi, kui teiste rahvuste esindajaid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.