"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Päästeameti ekspert sõitis Süüria piirialadele humanitaarmissioonile (0)
21. juuli 2014

Päästeameti ekspert Gert Teder sõitis esmaspäeval ÜRO hindamis- ja koordineerimismeeskonna UNDAC liikmena missioonile Süüria piirialadele eesmärgiga kontrollida ja monitoorida ÜRO poolt Süüriale korraldatud humanitaarabi saadetisi.

Ainsa eestlasena kaheksaliikmelisse meeskonda kuuluva Tederi sõnul selgub tema täpne töökoht lähipäevil, kuid tõenäoliseks saab see olema Türgi-Süüria piir, teatas päästeamet, vahendas BNS.

Süüria konfliktidest põhjustatud olukorras, kus juba 6,4 miljonit elanikku on sunnitud oma kodudest lahkuma ja 240 000 inimest lõksus ümberpiiratud aladel, on vaja tagada humanitaarabi saatmise süsteemipärasus ja ennetada probleemide tekkimine. Sellega seoses otsustati piirkonda lähetada kaks UNDAC meeskonda, millest ühte kuulub ka Eesti ekspert.

„Meie ülesandeks saab olema suhtlemine kohaliku tolliga, humanitaarabi saadetiste kontroll ning monitooring. Peame tagama, et veoautodes olev kaup vastaks kauba deklaratsioonile. Lühidalt öeldes tuleb meil inspekteerida Süüriasse sisenevaid humanitaarabi konvoisid,“  kirjeldas Teder missioonil tehtavaid tegevusi, mis aitava vältida arusaamatusi piiriületusel.

Eesti ekspert viibib missioonil praegu teada olevate andmete põhjal 12. augustini.

Süüria olukorra leevendamiseks võttis ÜRO Julgeolekunõukogu 14. juulil vastu resolutsiooni, mis annab ÜRO-le volitused ületada sõltumata Süüria ametlikust seisukohast Süüria piir ja viia põgenikele riiki humanitaarabi. Humanitaarabi hakatakse saatma Türgist ja Jordaaniast.

Tederi missioonikulud kaetakse umanitaarasjade koordineerimisbüroo OCHA poolt UNDAC missioonide fondist, mille raha pärineb UNDAC-i liikumisega seotud riikide sissemaksetest. Eesti-poolseid makseid fondi teeb välisministeerium.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.