"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Karusloomafarmide keelustamise eest on allkirja andnud pea 700 inimest (0)
12. august 2014

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus poolt algatatud karusloomafarmide keelustamise petitsioonile on praeguseks oma allkirja andnud ligi 700 inimest, eesmärk on koguda seadusemuudatuse algatamiseks vähemalt tuhat digitaalset allkirja.

Selle aasta aprillis läks lukku petitsioon, millele andsid oma allkirja karusloomafarmide  keelustamiseks nii e-posti teel kui ka kirjalikult ühtekokku 9000 Eesti inimest. Et tänavu 12. märtsil jõustus petitsiooniõigust reguleeriv seadus, mille kohaselt saab vähemalt tuhande inimese poolt allkirjastatud märgukirjaga esitada riigikogule ettepanekuid seadusmuudatuseks, siis on petitsioon.ee keskkonnas üles seatud uus petitsioon, mida saab allkirjastada üksnes ID-kaardiga. Praeguseks on oma allkirja andnud kokku 693 inimest.

Karusloomafarmide keelustamist pooldavad ka 20 “Olen loomade poolt!” kampaanias osalevat tuntud Eesti inimest: Ardo Kivi, Elina Born, Hasso Krull, Ivo Uukkivi, Jaan Kaplinski, Jim Ashilevi, Kadi Toom, Kaido Põldma, Kalle Kurg, Kallervo Karu, Karolin Kuusik, Kristjan Sarv, Lenna Kuurmaa, Loore Martma, Madis Nestor, Margit Keerdo, Maria Avdjuško, Nero Urke, Tõnu Trubetsky ja Veiko Õunpuu.

Karusloomafarmid on keelustatud Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Austrias, Horvaatias, Hollandis, Sloveenias ja Bulgaarias. Osaliselt on karusloomafarmid keelustatud Taanis, Šveitsis, Rootsis, Itaalias ja Uus-Meremaal.

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.