"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Taavi Aas: majandusminister murrab sisse lahtisest uksest (0)
15. august 2014

„Majandus- ja taristuminister Urve Palo soovib linnapeale esitleda riigilt toetuse saamiseks linnavalitsuse enda poolt ministeeriumile esitatud projekte,“ imestas abilinnapea Taavi Aas.

Majandus- ja taristuminister Urve Palo kutsus Tallinna linnapea Edgar Savisaare järgmise nädala teisipäevaks kohtumisele, et rääkida riigi plaanidest järgneval eelarveperioodil, teatatakse Ärilehes ilmunud sõnumis, teatas Raepress.
 
„Juba üksnes uudise pealkirigi – „suured transpordiprojektid vajavad linna toetust“ – on äraspidine,“ ütles Aas. „Hoopis linn on juba aastaid nendele projektidele riigi toetust taotlenud.“
 
„Tallinna linnavalitsus on suured transpordiprojektid omalt poolt kooskõlastanud juba 1,5 aastat tagasi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ette valmistatud koostöömemorandumiga,“ rõhutas Aas. „Aga meil on hea meel, et lõpuks ometi on see dokument proua ministri lauale jõudnud.“
 
„Arutlusele tulevad suured transpordiobjektid, mida riik plaanib Tallinna linnas ette võtta. Mahud on suured ja projektid tõsised,“ kommenteeris Palo Ärilehele eesseisvat kohtumist linnapeaga.
 
„Ärilehe väitel toonitab Palo, et projektide realiseerumiseks on linna nõusolek hädavajalik. Mis ajendab ministrit linna nõusolekus kahtlema,“ imestas Aas.
 
„Loomulikult on linn nende projektide realiseerumisest huvitatud ja kannab omapoolsed kohustused.“
Tallinna linn ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium sõlmisid eelmisel suvel koostöömemorandumi, mille eesmärgiks oli kokku leppida Tallinna liikumiskeskkonna arendamise põhimõtetes ja tegevustes, mida kavatsetakse ellu viia aastatel 2014-2020 ja rahastada EL toetusfondidest.
 
Koostöömemorandumis kajastatud tegevused hõlmavad järgmisi prioriteetseid valdkondi: reisisadama ja lennujaama ühendamine; üleriigiliste ühenduste sidumine kohaliku liikumisega; Tallinna sidumine tagamaaga; ettevõtluspiirkondade ja elurajoonide omavaheline ühendamine ning kõndimise, rattasõidu ja ühistranspordi soodustamine. 
 
Konkreetselt viiakse ellu või kaalutakse 2014-2020 perioodil ELi vahendite kasutamisel järgmiste projektide elluviimist: sadamate maismaaühenduste parandamine (Tallinna Vanasadama ja Väo liiklussõlme vaheliste lõikude arendamine, sh. uus ühendus Tallinna Vanasadama ja Russalka vahel, Suur-Sõjamäe tee, Peterburi tee ja Väo liiklussõlme rekonstrueerimine); Tallinna Vanasadama ühendamine kesklinnaga; raudteepeatuste ühendamine kohaliku liiklusega; Trammiühendus lennujaamaga; Gonsiori tänava rekonstrueerimine koos ühistranspordi prioriteedisüsteemi rakendamisega; Tehnopoli liikumiskeskkonna arendamine; keskkonnasäästliku ühistranspordi veeremi soetamine ning Haabersti ristmiku rekonstrueerimine.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.