"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kammermuusika pidu tõstab ihukarvad püsti (0)
25. august 2014
Festivali avagalal esines ka sündmuse peakorraldaja Pille Lill.

«See on intiimne muusika, millest saab sellise elamuse, et ihukarvakesed tõusevad püsti ja pisarad tulevad silma,» ütles Tallinna kammermuusikafestivali peakorraldaja Pille Lill ajalehele Pealinn.

Terve alanud nädala kestab Tallinnas 10. kammermuusikafestival, mille raames saab kuulata kammermuusikat nii Eesti kui välismaistelt esinejatelt.

Hinges on hea ja rahulik tunne

Lille sõnul on seekordne festival eriline. «Tegemist on juubelifestivaliga, mille auks esmakordselt toimus Mustpeade majas gala, kus astusid üles kammermuusika tõelised virtuoosid,» ütles ta. «Galakontserdil andsid Mari-Ann ja Tunne Kelam kümnendat korda üle Marje ja Kuldar Singi nimelise Pille Lille Muusikute Fondi noore muusiku preemia.»

«Selle kümne aasta jooksul oleme koos muusikutega kasvanud ja arenenud ja muutunud üheskoos üha professionaalsemaks. Kui enne oli iga festivali korraldamise eel ärevus sees, siis seekord on hinges hea ja rahulik tunne, on saabunud sisemine rahu. Teadmine, et kõik on korraldatud heal tasemel ja sujub, on meeldiv,» rääkis Lill.

Tallinna kammermuusikafestivalil astuvad üles esinejad nii Eestist kui ka välismaalt.

Muusikud tulevad hea meelega

«Muusikute saamisega festivalile meil probleeme polnud,» lausus Lill. «Paljud neist hakkasid juba talvel helistama ja kontakte otsima, et oma osalemissoovist teada anda.

Muusikute kiituseks tahaksin öelda, et nad on muutunud aasta aastalt üha tugevamaks ja meie koostöö paremaks. Me ei kohtu ju muusikutega ainult selle festivali ajal, vaid korraldame ühiseid ettevõtmisi läbi aasta.»

Tallinna kammermuusikafestivali kümnenda sünnipäeva kontserdid toimuvad raekojas, Hopneri ja Mustpeade majas ning Rootsi-Mihkli kirikus. Esmakordselt on kontserdipaigana kasutusel ka Niguliste kirik ja Köismäe torn Laboratooriumi tänaval.

Köismäe tornis kavas maailma esiettekanne

25. augustil kell 19 esinevad Köismäe tornis (Laboratooriumi 27) Oksana Sinkova flöödil ja Tatjana Lepnurm harfil.

26. augustil kell 19 esinevad raekojas Johanna Vahermägi vioolal ja klaveritrio Amael Sloveeniast.

27. augustil kell 19 esinevad Köismäe tornis Petr Nouzovsky (Tšehhi) ja Andreas Lend tšellol. Kavas Steineri Tšelloduo maailma esiettekanne

28. augustil kell 19 esinevad raekojas Anna-Liisa Bezrodny viiulil, Jan-Erik Gustafsson (Soome) tšellol ja Marko Martin klaveril.

29. augustil kell esinevad 19 raekojas Sigrid Kuulmann-Martin viiulil, Oksana Sinkova flöödil, Madis Kari klarnetil, Ralf Taal klaveril.

30. augustil kell 19 esinevad Hopneri majas Agata Igras-Sawicka (Poola) flöödil, Andreas Lend tšellol ja Mariusz Rutkowski (Poola) klaveril.

31. augustil kell 17 esinevad Rootsi-Mihkli kirikus Kristina Kriit viiulil, Johanna Vahermägi vioolal, Andreas Lend tšellol ja Ralf Taal klaveril.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.