"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Fotovõistlus: september on kultuurimälestiste kuu (0)
01. september 2014

1. septembril algab Eestis juba neljandat korda maailma suurim fotovõistlus “Wiki Loves Monuments” ehk “Kultuurimälestised Vikipeediasse”. Varasematel aastatel on võistluse käigus kogunenud Eestist üle 7200 foto ja rohket osavõttu loodetakse ka sel korral.

Muinsuskaitseameti registriosakonna juhataja Urve Russow toob välja, et meie ümber on palju väärtuslikku ning kutsub üles seda märkama ja talletama. Nõnda on ka võistluse eesmärgiks tutvustada inimestele Eesti kultuuripärandit ja kaardistada mälestiste hetkeolukorda.
 
Mälestiste leidmise teevad lihtsamaks ja mugavamaks rakendused nii Androidi kui iPhone’i kasutajatele ning Muinsuskaitseameti rakendus GPS-seadmetele. Lisaks on vabalt kättesaadavad mitmed kaardirakendused ja mälestiste nimekirjad.
 
Osalemiseks tuleb pildid septembrikuu jooksul Wikimedia Commonsisse üles laadida. Olgu fotod tehtud eelmisel nädalal või 20 aasta eest – võistlusele sobivad nad ühtemoodi. Sellel korral ongi lausa eriti oodatud vanemad fotod mälestistest, et näitlikustada mälestiste muutumist ajas. Samuti ei ole seatud piiranguid fotode arvule, mida üks osaleja lisada võib.
 
Fotosid hindab žürii koosseisus Arno Mikkor, Vahur Puik, Artur Talvik ja Jaan Vali. Parimad tööd pälvivad auhinnad ning neist pannakse kokku traditsiooniline rändnäitus, mis tutvustab ülespildistatud kultuuripärandit kõikjal Eestis.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.