"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
UURING: Rahvas mõistab avaliku joomise hukka (0)
26. september 2014

Tervise arengu instituudi tellitud küsitlus näitas, et 82% elanikest ei poolda avalikus kohas alkoholitarbimise lubamist.

Turu-uuringute AS-i 25. augustist kuni 4. septembrini tehtud küsitlus näitas, et vastumeelsus varjamatule vägijoogi rüüpamisele kasvas ühes vanusega, vahendas BNS. «Ülekaalukas mittepooldav arvamus ei sõltunud sellest, kas inimene ise on olnud olukorras, kus teiste alkoholitarbimine on teda otseselt häirinud, või mitte,» rääkis instituudi direktori Maris Jesse.

Korrakaitseseaduse eestkõnelejate jutu järgi on uue paragrahvi põhialuseks see, et häiritu läheb ja annab häirijale oma häiritusest märku ning olukorra lahendamises püütakse omavahel kokkuleppele jõuda. Küsitlustulemused näitavad Jesse hinnangul paraku, et «üle poolte Eesti inimestest ei ole valmis ise sekkuma alkoholitarbimisega seotud häirivasse olukorda». Väikseim valmidus minna häirijat ise korrale kutsuma on üle 50-aastastel ja naistel.

«Selle küsitluse tulemused näitavad, et mitte üksikud omavalitsused ei aja mingisugust oma jonni, vaid rahva enamus mõtleb samamoodi, et avalikus kohas ei ole paslik alkoholi tarvitada,» ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. «Ja ainuke asi, mida valitsus saaks nüüd veel teha, on endale tuhka pähe raputada ning omaks võtta, et jah, joomise lubamine oli viga. Valitsus peab kohe hakkama seda vildakat seadust parandama. Tallinn omalt poolt ei jää aga seda muudatuse tegemist ära ootama, me jätkame avaliku viinavõtmise vastast võitlust oma plaani järgi.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.