"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politseinikuteta jäänud väikelinnades võimutsevad pätid (0)
29. september 2014

«Meile püütakse ikka rääkida, et Eesti kaitset tugevdaksid veel mõned kahurid, tankid,» ütles Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

«Tegelikult kaitseb meid parem palk ja haridus. Mitte ühtki sõda pole veel võidetud ega ühtki maad kaitstud ainult relvadega. Seda on teinud inimesed, nende võimed ja tahe. Meil on vaja kaitsetahet. Selleks on vaja, et oleks, mida kaitsta. Mida on aga kaitsta inimesel, kelle sissetulek on 300 eurot? Mida tema kaitseb? Meil on vaja jõuda nii kaugele, et igaühel on siin, mida kaitsta,» lisas Savisaar.

Tema sõnul algab riigi tõeline julgeolek sisejulgeolekust. «Meie piir on kaitsmata, sest sõjaväestatud piirivalve lahustati parempoolse riigiõgvendusreformi käigus tavaliseks politseiks. Oleks et siis vähemalt politsei oleks piirivalve kaotamisega tugevamaks saanud. Aga ka konstaablid on maalt koondatud ja liiga paljudes väikelinnades võimutsevad seetõttu pätid.»

Savisaar nentis, et julgeolek sõltub ka näiteks hariduse ja eluliste teenuste kättesaadavusest maal. «Ka haridus on julgeoleku lahutamatu osa — ja ma ei mõtle siin ainult riigikaitseõpet gümnaasiumis,» ütles ta. «Julgeolekut mõjutab kõige otsesemalt mastaapne koolide sulgemine, mis on pannud lastega pered massiliselt liikuma paari suuremasse linna ja välismaale.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.