"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Toomas Vitsut: rajame missioonikooli! (0)
05. oktoober 2014

Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ütles pealinna õpetajatele, et Eesti vajab missioonikooli ja teenäitajaks võiks saada uus gümnaasium Tallinnas.  

Õpetajate päeva puhul toimunud tänusündmusel Raekojas selgitas Vitsut, miks ta algatas uudse sisuga riigigümnaasiumi asutamise Tallinnasse.

“Oleme sattunud ettearvamatute muutuste aega. Mis saaks siin olla meie “kindel linn ja varjupaik”? Mis muu, kui Eesti kool, meie noorte mentaliteedi kujundaja. Siit on võrsunud kaCollegium Estonicum’i idee,” sõnas Vitsut.

Vitsuti sõnul on Tallinnas juba Inglise Kolledž, Prantsuse Lütseum, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Juudi Kool – vastavakeelse süvaõppega koolid.

“Tänase Eesti huvides on aga ka üks eesti kultuuri süvendatult edendav õppeasutus.“

Tallinna visioonikojas sündinud idee on nüüd võtmas konkreetsemat kuju, sest lähinädalatel peab linnavolikogu otsustama, kas  asutada Tallinnasse uut tüüpi riigigümnaasium.

“Collegium Estonicum ei tohiks mingil juhul olla “eliitkool”, mis asetaks teised koolid kuidagi põlastavalt madalamale“, sõnas Vitsut.

“Aga see ei ole ka lihtsalt gümnaasium – tal on oma eriline missioon. Nõnda jõudsimegi järeldusele: Collegium Estonicum on missioonikool. Tema missiooniks olgu süvendatult koolitada eesti kultuuri eelväge kodumaal ja välismaal.“

“Õpetada ja kasvatada eesti kultuuri “misjonäre” kogu maailma jaoks, eelkõige Eesti enda jaoks,” selgitas linnavolikogu esimees.

Tänasel õpetajate päeva traditsioonisel pidulikul vastuvõtul Tallinna Raekojas osales enam kui 120 pedagoogi, kelle nende kolleegid olid valinud oma esindajaiks.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.