"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn andis esimese üheksa kuuga üürile 173 eluruumi (0)
14. oktoober 2014

Tallinn andis tänavu esimese üheksa kuuga üürile 173 eluruumi ning sotsiaalmajutusüksustes said voodikoha 206 inimest.

Linnalt taotles eluruumi üürimist 1. oktoobri seisuga kokku 3397 isikut, nendest 1347 isikut taotles munitsipaaleluruumi ja 486 isikut sotsiaaleluruumi. Lisaks on Tallinna teise elamuehitusprogrammi raames arvele võetud 1297 noort peret ja 267 linnale vajalikku töötajat, ütles BNS-ile Toomas Pirn Tallinna linnavalitsuse avalike suhete teenistusest.

Praegu ehitatakse aadressile Akadeemia tee 48 arstide ja õdede maja, kuhu saavad endale järgmisel aastal uue kodu Tallinna linna tervishoiuasutuses töötavad arstid, hambaarstid, õed ja ämmaemandad. Arstide ja õdede majja tuleb 24 kööktuba, 60 ühetoalist ja 13 kahetoalist korterit. Kõik korterid on varustatud köögimööbli ja -tehnikaga. Majja on planeeritud ka pesupesemise ruum koos kuivatitega, samuti ruumid nii jalgrataste kui ka lastevankrite hoidmiseks. Arstide ja õdede maja ehitamine on üks osa 2008. aastal alguse saanud Tallinna teisest elamuehitusprogrammist, mille raames on ehitatud elamispindasid noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele.

Tallinna linna elamufond koosneb munitsipaalmajadest, sotsiaalmajadest ning sotsiaalmajutusüksustest, mis koosnevad voodikohtadest ja peretubadest. Erinevus on üürileandmise korras ning subjektides ehk millisel eesmärgil eluruume üürile antakse. Sotsiaalmajadesse on majutatud hädasti eluruumi vajavad isikud ning teised abivajajad, kellel on vajadus ka muude sotsiaalsete teenuste järele. Näiteks puuetega inimesed ja vanurid.

Munitsipaalmajadesse majutatatakse sundüürnikke, noori peresid, linnale vajalikke töötajaid – näiteks politseinikke, päästjaid, lasteaiakasvatajaid ja õpetajad jne –, endisi lastekodulapsi, kinnipidamisasutustest vabanenud isikud ning teisi, kes hädasti eluruumi vajavad.

Tallinna sotsiaal- ja munitsipaaleluruumide üürihinnad jäävad vahemikku 0,76-1,92 eurot ruutmeetri kohta. Sotsiaalmajutusüksuses oleva voodikoha hind täiskasvanuile on 38,35 eurot ja alla 18-aastastele 3,83 eurot kalendrikuus.

Sotsiaalmajutusüksus on hoone või hoone osa, milles asuvates ruumides antakse isiku kasutusse voodikoht koos sotsiaalmajutusüksuses olevate elamiseks vajalike asjade ja osutatavate teenuste kasutamise õigusega. Seega on tegemist sotsiaalpinnaga, mida kasutavad mitu sotsiaalteenust vajavat isikut ühiselt. Ühtlasi on sotsiaalmajutusüksustes olemas kriisitoad, kuhu majutatakse näiteks põlengu tõttu eluaseme kaotanud peresid. Sotsiaalmajutusüksus on oluliseks vaheetapiks öömaja ja sotsiaal- või munitsipaalkorteri vahel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.