"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Voldemar Kuslap: Tarmo oli sügavalt loominguline inimene elupäevade lõpuni (0)
14. oktoober 2014
Albert Truuväärt

"Meelde jääb ta ikka kui looduse poolt väga suure andega õnnistatud muusik ja mitmekülgne talent, huvitav kunstnikunatuur. Ja mis kõige olulisem – ta jättis inimesena väga sümpaatse mulje," kirjeldab varalahkunud Tarmo Leinatamme suurmeister Voldemar Kuslap.

Kuslap meenutab, et esmakordselt puutus ta väga andeka muusiku Tarmo Leinatammega kokku, kui Tarmo oli Vanemuise dirigent, aga sel korral mängis ta väga osavalt süntesaatoril.

“Oli mingi suvetuur, kui ma ei eksi, siis meenutati sellega vist Horoskoobi laule. Osalesid Andres Vihalemm, ja oi-oi kui palju lauljaid, kui mälu ei peta, siis vist ka Kalmer Tennosaar, Uno Loop ja Heidy Tamme ja kes me kõik seal olime…  Ja ma avastasin, et Tarmo näol on tegu ühe ääretult vahva muusiku ja interpreediga, kes võis väga vaimukalt reageerida ka sinu ootamatustele,” meenutas Kuslap.

Kuslapi sõnul ei olnud Tarmo mingi “kuiv süntesaatori saatemängija”, aga sügavalt loominguline isiksus.

“Temas oli isegi mingi mustlaslik plahvatuslik sisusügavus ja artistlikkus. Ja hiljem puutusin temaga kokku juba päris palju, kui ta hakkas meil Estonia teatris dirigendina tööle. Olime siis koos mitmete operettide ja muusikalide ettevalmistamisel ja tema dirigeerimisel laval esinedes.”

Tarmo näol oli tegemist väga hea lavanärviga partneriga ja andeka muusikuga, kellega oli Kuslapi sõnul alati mõnus koos esineda. “Sellest ajast on jäänud väga helged mälestused. Sügavalt loominguliseks inimeseks jäi ta oma elu lõpuni,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.