"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinnas tuleb esitlusele postmargierimite ja trükivigade kataloog (0)
19. oktoober 2014

Tallinnas tuleb pühapäeval esitlusele margikogujate seas kaua oodatud Eesti postmargierimite ja trükivigade kataloogi.

Kui Eesti ennesõjaaegsete markide kohta on käsiraamat ilmunud juba 1986. aastal, siis seekordne kataloog täidab tühimiku, mis puudutab aastaid 1991 kuni 2014.

Raamat on abiliseks kollektsionääridele, kes lihtsalt ei osta marke albumis säilitamiseks, vaid tunnevad sügavamat huvi kogutava vastu, uurides luubiga defekte, mis on tekkinud markide trükkimise või hammastamise käigus. Kataloog sai teoks tänu paljude varem tehtud töödele ja uurimustele viimase 25 aasta jooksul. Kataloogi koostajad on toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad Hubert Jakobs, Andro Valm, Peeter Pärn, Aivar Kuuskevere ja Kaido Andres.

Kataloogis on 360 lehekülge ja see kajastab taasiseseisvumise aja jooksul ilmunud postmargi vigatrükke, erimeid, kavandeid ja proove. Kõik peamised vead on illustreeritud piltidega reaalsetest vigadest. Mõni erim on nii haruldane, et sai kasutada vaid ajalehe väljalõikeid ja tagasihoidliku kvaliteediga fotosid ning suulist pärimust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.