"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haiglate liit palus tervishoiutöötajate palgaküsimuses lisaaega (0)
21. oktoober 2014

Eesti Haiglate Liit palus riiklikult lepitajalt lisaaega, et palgakompromissi osas seisukoha kujundamiseks konsulteerida nii haigekassa kui ka sotsiaalministeeriumiga.

“Me palusime riiklikult lepitajalt tööandjate seisukoha võtmiseks lisaaega. Põhjus on väga lihtne: kuna riikliku lepitaja poolt tehtud ettepanek tähendab selliseid rahalisi kohustusi kõigile Eesti tervishoiuasutustele, millega täna meile teadaolevatel andmetel pole arvestatud, siis me peame kindlasti enne oma lõpliku seisukoha väljaütlemist konsulteerima Eesti Haigekassa ja sotsiaalministeeriumiga,” ütles BNS-ile haiglate liidu juht Urmas Sule.

“Haigekassa eelarve lugemiseks kindlasti peab olema selgunud, millised on need konkreetsed ettepanekud juba eelarve vormis,” viitas Sule 28. novembrile, mil toimub haigekassa ravikindlustuseelarve teine lugemine.

“Haiglate liidu poolt on seis selles mõttes hästi selge, et tööandjate allkiri töölepingul tähendab seda, et selle allkirjaga võetakse kõigile Eesti tervishoiusektori tööandjatele kohust

us kollektiivlepingu töötingimusi täita. See on hästi ratsionaalne ja läbikaalumist vajav allkiri, sest seda ei saa käsitleda kui keskmist,” rääkis Sule. “See on see latt, mida peavad kõik asutused suutma ületada. Et selline kokkulepe sõlmida, siis loomulikult meil ainuke variant on pidada täiendavaid läbirääkimisi, ja pidada neid seni, kui on lõplik tõde selgunud.”

“Mul on tunne, et ükski osapool – olgu see ministeerium, haigekassa, ametiühingud või töövõtjate esindajad, ka haiglate kollektiivid ja ammugi patsiendid – ei ole huvitatud tervishoiusektori töötülist,” märkis Sule ja lisas, et positiivne hoiak on küll olemas, ent esialgu pole veel selge, kas seda hoiakut on võimalik realiseerida ka kõiki rahuldava leppega.

Lahtine on ka see, kas ja kui palju lisaaega riiklik lepitaja on nõus andma.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.