Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Vabaühendused on kampaaniaga kogunud Ukraina toetuseks üle 9000 euro (1)
21. oktoober 2014

Kolm Eesti vabaühendust on ühiskampaaniaga “Ukraina  heaks!” kogunud praeguseks üle 9000 euro annetusi Ukraina sisepõgenike ja konfliktis kannatanute abistamiseks.

Ühiskampaania koordinaatori Eero Jansoni sõnul on keskmine annetus umbes 25 eurot ja praeguseks on kogunenud raha pisut üle 9000 euro.

“Annetuste hulk oleks võibolla ka suurem, kui ei oleks nii palju erinevaid ühendusi, kes Ukrainale praegu annetusi koguvad,” nentis Janson. Siiski on kampaania olnud korraldajate hinnagul väga edukas ja ületanud ootusi.

“Alguses oli meil plaan teha kampaaniat oktoobri kuu jooksul, kuid praeguse seisuga kavatseme me kampaaniat jätkata ka pärast seda,” rääkis Janson BNS-ile. “Kuna vajadus abi järele püsib, siis ei oska me kampaaniale lõppu planeerida,” lisas ta. Jansoni sõnul alustatakse kogunenud annetuste abil reaalsete tegevustega juba novembri alguses.

MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskus koguvad annetusi kolme humanitaarprojekti läbiviimiseks. MTÜ Eesti Pagulasabi suunab kogutud vahendid Zaporižžja oblastisse, mis on Donetski vahetu läheduse tõttu üks suuremaid sisepõgenike sihtkohti.

Kõige enam on puudust toidust, hügieenitarvikutest, ravimitest ja soojadest riietest, samuti aidatakse majutuskohtade elamiskõlblikuks tegemisega. Abi andmist koordineeritakse otse kohapeal koostöös kohalike omavalitsuste ja ühingutega.

MTÜ Mondo kogub annetusi Luganski piirkonna elanikele toidupakkide ja Stšastje ja Popasna haiglatele ravimite soetamiseks. MTÜ Mondo kohapealseks partneriks on piirkonda hästi tundev kodanikealgatus Vostok SOS.

MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kogutud annetusraha läheb kannatanutele meditsiinilise abi tagamiseks ja nende perede toetamiseks. Kannatanuid aidatakse muu hulgas korduvate operatsioonide rahastamise ja proteeside soetamisega. Abi antakse koostöös kohapealse Eesti saatkonna ja mitmete kohalike ühingutega.

Annetusi saab teha kampaanialehel.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Lii
16. veebr. 2015 22:03
Tuleks toetada Ukrainas elavaid venelasi, kes elasid kriisikolletes ja kelle kodusid hävitasid ukraina sõjaväelased, kes tapsid rahulikku elanikkonda-naisi lapsi vanureid. Sõjas invaliidistunud inimesed vajavad abi. Õnneka paljud jõudsid Venemaale põgeneda.