"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hiiu vald saab täna õiglase kaubanduse omavalitsuse tunnustuse (0)
23. oktoober 2014

MTÜ Mondo annab täna Hiiu vallale üle õiglase kaubanduse omavalitsuse tunnustuse, mis on esimene sellelaadne Eestis. Maailmas on praeguseks üle 1500 õiglase kaubanduse linna ning Eesti on nüüdsest 25. riik, kus on õiglase kaubanduse omavalitsus olemas.

“Tunnustuse saamiseks on vajalik, et avalike hangete ja linnaeelarvest tehtavate ostude puhul arvestataks nii sotsiaalseid kui ka keskkonnamõjusid,” selgitas MTÜ Mondo õiglase kaubanduse valdkonnajuht Jaanus Välja.

“Esimeseks sammuks on tavapäraste arengumaadest pärit toodete nagu kohvi, tee ja suhkru väljavahetamine õiglase kaubanduse toodete vastu,” rääkis Välja.

“Septembris läbi viidud uuringud näitasid, et enamik eestlasi mõistab hukka maksumaksja raha kulutamise toodetele, mille valmistamisel on kasutatud orja- või lapstööjõudu. Samuti peavad eestlased oluliseks omavalitsuste vastutust arengumaade tööjõuga arvestamist,” lisas Välja.

“Tunneme Hiiu vallas uhkust selle üle, et oleme Eesti esimene omavalitsus, kes selle tiitli on saavutanud. Loodame, et oleme sellega eeskujuks ka teistele valdadele ja linnadele,” ütles Hiiu vallavanem Georg Linkov. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.