"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
EAS rahastab Võru uue riigigümnaasiumi hoone rekonstrueerimist (0)
26. oktoober 2014

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on teinud positiivse rahastamisotsuse Võru uue riigigümnaasiumi koolihoone ja selle lähiümbruse rekonstrueerimiseks summas 4,3 miljonit eurot.

Riigigümnaasiumi tarvis rekonstrueeritakse täielikult Võru linna vanim muinsuskaitseline hoone ning selle kõrval asunud 1960-ndatel rajatud silikaattellistest juurdeehituse asemele ehitatakse kaasaegne ja õpilasesõbralik õppehoone. Mõlemad hooned seotakse üheks tervikuks kolmekorruselise klaasgaleriiga. 

Koolimaja valmib 2015. aasta suvel ja riigigümnaasium alustab õppetööd uues koolihoones 1. septembril 2015 . Kokku on projekti maksumus 5 miljonit eurot.

Õppehoone on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan ning selle suuruseks on kavandatud 3219 ruutmeetrit, millest üle poole moodustab juurdeehitus. Ehitustööd lähevad maksma 3,4 miljonit eurot.

Haridus- ja teadusministeerium, Võru linnavalitsus ja Riigi Kinnisvara AS on sõlminud kolmepoolse koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS. Eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada õppetööks igati sobiv koolihoone, mis vastaks kehtestatud nõuetele, oleks võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad.

Riigigümnaasium rajatakse projekti “Seminari tänav 1 koolihoone ja selle lähiümbruse rekonstrueerimine” raames, mida rahastatakse valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud “Elukeskkonna arendamise rakenduskava” prioriteetse suuna “Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng” meetmest “Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine”.

Võru riigigümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 360.

BNS

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.