"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Õiguskomisjon toetas avalikus kohas alkoholi tarbimise taaskeelamist (1)
03. november 2014

Riigikogu õiguskomisjon toetas seadusemuudatust, mis taastab avalikus kohas alkoholi tarbimise keelu ning saatis eelnõu esimesele lugemisele.  

“Õiguskindluse seisukohast lähtudes ei peaks tegema äsja jõustunud seadustes niivõrd kiireid põhimõttelisi muudatusi, kuid antud juhtum on erandlik. Üks osa inimesi tõttas uut olukorda kuritarvitama, rikkudes sellega nii seadust ennast, kui kahjustades avalikku korda,” ütles õiguskomisjoni esimees Neeme Suur riigikogu pressiesindaja teatel. “Eelnõuga taastatakse avalikus kohas alkoholi tarbimise üldine keeld, jättes siiski omavalitsustele siinjuures teatud otsustusõiguse.”

Valitsuse algatatud korrakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu muudab 1. juulist kehtima hakanud alkohoolse joogi avalikus kohas tarbimise korraldust ning näeb ette üldise keelu tarbida avalikus kohas alkoholi ja toidugruppi mittekuuluvat joovet tekitavat ainet.

Eelnõu kohaselt võib alkohoolseid jooke tarbida kohas, kus seda müüakse kohapeal tarbimiseks ning avalikul üritusel või selle piiritletud alal, kus kohalik omavalitsus on lubanud alkohoolse joogi jaemüüki kohapeal tarbimiseks.

Kohalikule omavalitsusele jäetakse eelnõu kohaselt õigus määrata kindlaks kohad, kus on alkoholi tarvitamine lubatud. Seejuures ei tohi alkoholi tarvitada moel, et see häirib teisi.

Eelnõu sisaldab ka kohtade loetelu, kus kohalik omavalitsus ei või lubada alkoholi tarbida. Eelkõige on tegemist laste ja tervise edendamisega seotud kohtadega.

Eelnõu tuleb esimsele lugemisele 12. novembril.

Õiguskomisjon arutas ka Keskerakonna fraktsiooni algatatud korrakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis samuti keelustab alkohoolsete jookide tarbimine avalikes kohtades. Komisjoni hinnangul ei määratle Keskerakonna fraktsiooni eelnõu piisavalt kohaliku omavalitsuse volituste ulatust avalikus kohas alkoholi tarbimise lubamisel. Samuti pole seal sätet, et alkoholi ei tohi tarvitada teisi häirival moel.

Komisjon ei toetanud Keskerakonna fraktsiooni eelnõud ning saatis selle 13. novembri riigikogu istungile ettepanekuga eelnõu tagasi lükata.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ants Kosmos Tamm
4. nov. 2014 07:59
Oot-oot. Alguses lubatakse ja nüüd keelatakse. Kas tõesti pole muud teha? Keegi saab tulu selle keelamise eest ja keegi saab tulu selle lubamise eest. Loomulikult on vaja raha kuskile kellegile anda.